Turniej Judo: Pokonujemy Granice

termin: 13.01.2018 godz. 10:00
kategoria: sport-rekreacja


Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe JANOSIK w dniach 13-14 stycznia 2016 roku organizuje Międzynarodowy Turniej Judo Dla Dzieci i Młodzieży „Pokonujemy Granice” oraz Camp-Randori, który odbędzie się w Bielsku-Białej na hali widowiskowo -sportowej „Pod Dębowcem”.

Turniej odbędzie się w dniu 13 stycznia 2018 a następnego dnia młodzi zawodnicy spotkają się ponownie na macie gdzie wezmą udział we wspólnym RANDORI, które poprowadzi doskonały szkoleniowiec Piotr Sadowski trener 1 klasy w Judo, absolwent AWF, były trener kadry narodowej seniorów.
Po raz kolejny Bielsko-Biała gościć będzie judoków, trenerów, działaczy, rodziny zawodników i kibiców. Od kiedy turniej na stałe zadomowił się „Pod Dębowcem” w każdej edycji bierze udział ponad 700 zawodników między innymi z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Węgier i Cypru. Gośćmi specjalnymi byli wybitni Judocy tacy jak Paweł Nastula i Krzysztof Kurczyna. Podczas rywalizacji prowadzona była kwesta na rzecz 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pokonujemy Granice to coś więcej niż turniej, to idea i filozofia, której celem jest pokazanie, że mimo wielu przeciwności losu i różnych barier, stawianych nam przez życie nie można się poddawać i trzeba do końca walczyć o swoje marzenia i najwyższe laury. Przyjazd na zawody zapowiedziało ponad 800 młodych judoków z ponad 60 klubów.
Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających halę pod Dębowcem atrakcje towarzyszące takie jak:

  • wesołe miasteczko
  • strefa nagród specjalnych dla każdego uczestnika
  • animacje
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia sprawnościowe

 

Patronat Honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Judo oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nas w sobotę 13 stycznia podczas prawdziwego święta JUDO, święta CAŁEJ RODZINY.

Komentarze