Startują Mistrzowie Matematyki!

termin: 02.10.2017 - 31.10.2017
miejsce: Akademia Nauki, Bielsko-Biała, ul. Górska 3a
kontakt: http://www.akademiabielsko.pl/programy/uczniowie/mistrzowie-matematyki
kategoria: inne


W Akademii Nauki startuje program, którego celem jest zainteresowanie dzieci matematyką i odkrycie przez nie swych naturalnych zdolności do liczenia i nie tylko. 

Jak piszą organizatorzy: naszym celem jest rozbudzenie wyobraźni oraz intuicji matematycznej u dzieci tak, aby z łatwością potrafiły zobrazować ilości kryjące się za liczbami, dostrzegać powiązania i regularności oraz samodzielnie rozwiązywać ambitne zadania. Pokazujemy, że matematyka nie musi być nudna i trudna, a podczas szukania rozwiązań można się świetnie bawić. Początek edukacji to doskonały czas na rozwijanie talentów. Dzieci zaczynają lubić matematykę i później doskonale radzą sobie z nią w szkole!

W powszechnym mniemaniu uzdolnienia matematyczne są rzadkie. Przeczą temu jednak wyniki badań zrealizowanych w ramach programu „Dziecięca matematyka”. Wynika z nich, że więcej niż połowa dzieci przedszkolnych w Polsce charakteryzuje się zadziwiającą łatwością nabywania wiadomości i umiejętności matematycznych oraz matematycznym ukierunkowaniem umysłu. Zadziwia jednak fakt, że już po pierwszych miesiącach nauki szkolnej dzieci przestają manifestować swoje uzdolnienia. Oznacza to, że talenty matematyczne są obecnie marnowane.

Więcej na temat Mistrzów Matematyki przeczytacie na stronie programu.

Zobaczcie też filmik na temat zajęć.

Tekst sponsorowany

Komentarze