Snowing Tune 2017: Gooral + goście

termin: 25.12.2017 godz. 20:30
miejsce: RudeBoy Club, ul. 1 Maja 20, Bielsko-Biała
wstęp: Wlota 25 zł w przedsprzedaży/30 zł w dniu koncertu. Miejsca stojące. Bilety można nabyć na stronie Rudeboya w dziale KUP BILET, a niebawem także w stałych punktach przedsprzedaży i w klubie. Więcej: http://www.rudeboyclub.pl/Kalendarium/KupBilet
kategoria: koncert


Jak co roku w Bielsku-Białej Gooral zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie przy bitach. Oprócz Goorala wspieranego przez Kamera live zagra Górny czyli techno odsłona Goorala. Imprezę rozkręci i zakręci BasBaz.GOORAL (synth/piano, beatbox, wokal): producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
W połowie lat 90. zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album “Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną, której efektem był kultowy album Ethno Elektro.
Gooral zaczynał od występow solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska oraz w wielu polskich, a także europejskich klubach.

Zdjęcie: Gooral

Więcej na Facebooku.

Źródło: Rudeboy Club

Komentarze