SINOPTIK

termin: 21.09.2017 godz. 19:00
miejsce: Rudeboy Club, Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 20
wstęp: 15 zł
kategoria: koncert


Psychedelic Rock/Stoner/Alternative prosto z Ukrainy – zespół SINOPTIK zagra w RUDEBOY CLUB!

SINOPTIK 

Zdobywca tytułu “Najlepszy nowy zespół świata 2016”, według GBOB. Zwycięzca Światowej Bitwy Zespołów 2016 (coroczna światowa konkurencja pomiędzy zespołami z 14 krajów), której finał odbył się w Berlinie (Niemcy).
Trzy pokolenia rock’n’roll za jednym zamachem. Kreatywna koncepcja SINOPTIK to delikatne teksty i eksplozja dźwięku – łączą moc i piękno, przesterowane gitary i kosmiczne dźwięki klawiszy.

Frontman zespołu – Dmitriy Sinoptik, mieszkał w Anglii od dłuższego czasu, gdzie nagrał dwa albumy z brytyjskim zespołem The Wow Signal i piosenkarką Penny Foster. Jego własne płyty zostały wydane przez Gean Pool Universal. Dmitriy udało się zagrać w dziesiątkach brytyjskich festiwali, a na jednyej scenie z Iggy Pop. 

W roku 2014 zespół wydał album “16/58” na całym Świecie. Płytę wypełnia wizja kosmosu i ludzkości w nim. Jest to opowieść o człowieku, który został wrzucony w przestrzeń z olbrzymią siłą przy akompaniamencie ryczących silników rakiet. Chodzi o długie miesiące samotności w sterylnej ciszy statku kosmicznego, która od czasu do czasu zakłócana jest przez kliknięcia i trzaski tablicy przyrządów.

Zespół wydał wiosną 2016 nowy album “Interplanet Overdrive”. Krążek dotyczy osób “cierpiących na życie”, którzy pozostają wierni sobie dążąc nieprzerwanie naprzód. Zespół nadal eksperymentuje z dźwiękiem. To nie jest to, czego przyzwyczaiły cię twoje słuchawki. SINOPTIK odrzuca stereotypy.

Źródło: Facebook

Komentarze