Rowerami na Krańce Świata

termin: 09.10.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Pl. Mickiewicza 2
wstęp: wolny
kategoria: spotkania


Klub Ludzi z Pasją, po serii bardzo udanych poniedziałkowych wieczorów, zaprasza na kolejne spotkania z nietuzinkowymi gośćmi. Tym razem w Bielsku-Białej pojawią się Agnieszka i Mateusz Waligóra.

„Rowerami na Krańce Świata” to prelekcja, w trakcie której Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o rowerowej podróży przez Amerykę Południową i Australię. 2 lata, 2 kontynenty, 16 000 km rowerem, 7 wysokich gór i milion przygód. Będzie to opowieść o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów – bo wysokie góry to miejsce, w którym czują się najlepiej. W trakcie prelekcji autorzy opowiedzą, w jaki sposób wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników, czy da się dojechać rowerem na kraniec świata oraz o tym, jak to jest w ekwadorskim szczerym polu usłyszeć: „krzoszcz przmi w czinie”. Będzie o mieszkańcach andyjskich wiosek, którzy nie mają zegarków, ale zawsze mają czas, polskich śladach w argentyńskiej prowincji Misiones i wspinaczkach – tak, o tym będzie naprawdę sporo! Po zakończonym pokazie autorzy z chęcią odpowiedzą na rodzące się pytania, doradzą, odradzą i zainspirują. Za swoją podróż Aga i Mateusz zostali wyróżnieni w kategorii „Wyczyn Roku” festiwalu Kolosy.


Mateusz Waligóra – specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejsza drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Za swoje wyprawy wyróżniany jest na największych polskich festiwalach podróżniczych. Jest także jedynym polskim współlaureatem grantu eksploracyjnego Polartec Challenge. Na co dzień stały współpracownik National Geographic Traveler oraz przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. W 2017 roku ukazała się jego najnowsza książka: “TREK”. Fotografie z wypraw można odnaleźć na stronie www.mateuszwaligora.com.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Opis organizatora

Komentarze