ROCKOSZ: Resiliant i Caldera

termin: 14.12.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Plac Mickiewicza 2
wstęp: wolny
kategoria: koncert


ROCKOSZ to najsłynniejszy Przegląd Muzyczny, jaki kiedykolwiek odbywał się w Bielsku-Białej. Swoją pierwszą edycję miał już w 1982 roku! To, obok Jarocina, jeden z pierwszych muzycznych imprez tego typu w Polsce. ROCKOSZ zawsze promował niezależną twórczość, popularyzował różnorodną muzykę oraz wspierał lokalną kulturę.

ROCKOSZ odbywa się pod hasłem Wspieraj Lokalną Kulturę. Impreza jest adresowana do zespołów, muzyków, twórców z wszystkich dziedzin i gatunków muzycznych (od rapu do rocka, od jazzu do reggae, od elektroniki do poezji śpiewanej).

Tym razem zagrają Resiliant i Caldera.

Resiliant

Zespół założyli Andrzej Lipert oraz Sergiusz Tomiczek jesienią 2012 roku. Impulsem do wspólnego grania było “odkurzenie” sprzętu (który każdemu zalegał i nic poza tym nie robił ) oraz chęć cotygodniowego oderwania się od codzienności i odstresowania od rzeczywistości. Były tylko trzy założenia: ma być prosto, mocno i przyjemnie.
Wiosną 2014 doszedł do zespołu wokalista Michał Ponikwia i ściągnął ze sobą basistę Marcina Stypule, z którym grał kiedyś w zespole Death Notice. Tak dopełnił się skład i cały 2014 rok tworzyli nowy materiał oraz rozwijali stary ze składu dwuosobowego. Roboczą nazwą zespołu był Go Ahead, który jednak nie pasował wszystkim i odbywały się ostre dyskusje na temat nowej nazwy. Nawet kiedy 23 maja 2015 r. zespół postanowił zagrać pierwszy nieoficjalny koncert w Pub Stolarnia w Bielsku-Białej nie było jeszcze oficjalnej nazwy. Dopiero w sierpniu 2015 r. wyszła nazwa Resiliant, która z łacińskiego oznacza rykoszet oraz odreagowanie.
Pierwszy oficjalny koncert Resiliant zagrał 19 września 2015 r. w bielskim klubie Rudeboy jako support przed zespołem Hetman.
Teraz Resiliant otwiera się na koncertowanie, przy okazji tworząc nowe utwory, które będzie chciał zaprezentować szerszej publiczności.

Caldera

Nazywamy się Caldera, jesteśmy zespołem z Ustronia, grającym szeroko pojętą muzykę metalową. Sam zespół istnieje kilka lat, jednak skład często się zmieniał, co uniemożliwiało pracę nad materiałem. W obecnym składzie gramy od ponad roku.

Źródło: Klub Miasto

 

Komentarze