Robert Majewski Quartet „My One and Only Love”

termin: 27.10.2017 godz. 20:00
miejsce: Metrum Jazz Club, Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 22
wstęp: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu
kontakt: sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl / w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 i 603373590
kategoria: koncert


Metrum Jazz Club zaprasza na koncert: Robert Majewski Quartet „My One and Only Love”.

Wystąpią:

  • Robert Majewski – trąbka
  • Michał Tokaj – fortepian
  • Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
  • Krzysztof Dziedzic – perkusja

Robert Majewski – trębacz jazzowy, pedagog, kompozytor, aranżer.. Laureat wielu nagród, uczestnik wielu festiwali organizowanych w Polsce i na świecie, współpracował z wieloma muzykami światowego formatu. Do 2005 r. wspólnie ze swoim ojcem występował w zespole jazzu tradycyjnego Old Timers, a po jego śmierci przejął rolę lidera. Tworzył również muzykę teatralną i filmową, współpracując m.in. ze Zbigniewem Preisnerem, Krzesimirem Dębskim i Jerzym Satanowskim. Uczestniczył w wielu sesjach nagraniowych artystów, z którymi współpracował. Na swoim koncie ma również płyty autorskie. W 2006 r. w uznaniu osiągnięć w propagowaniu polskiego jazzu otrzymał Odznakę Honorową Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Michał Tokaj – pianista jazzowy, kompozytor, pedagog. Lider Michał Tokaj Trio, które tworzy wraz z Michałem Barańskim (kontrabas) i Łukaszem Żytą (perkusja). Nagrana w 2003 roku (z Darkiem Oleszkiewiczem na kontrabasie) płyta Bird Alone uzyskała status złotej oraz została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Jazzowy Album Roku 2004. Tokaj brał udział w nagraniu ponad dwudziestu płyt w Polsce i zagranicą m.in. z Bennie Maupinem, Eddie Hendersonem czy Jaromirem Honzakiem. Jest współautorem sukcesu muzycznego Agi Zaryan. Laureat dwóch Fryderyków.

Sławomir Kurkiewicz – polski kontrabasista najbardziej znany z ponad 23 letniej współpracy z pianistą Marcinem Wasilewskim i perkusistą Michałem Miśkiewiczem z którymi współtworzy monolityczne Trio, uznawane za jedną z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia. Wieloletnia kooperacja Tria z Tomaszem Stańko oraz często podkreślane przez krytykę i publiczność telepatyczne porozumienie między muzykami pozwoliło Sławomirowi Kurkiewiczowi rozwinąć osobisty i rozpoznawalny styl, nacechowany rytmicznością, liryzmem i “przekorą”. W 1998 ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W tym czasie koncertował już i nagrywał z Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem i Janem “Ptaszynem” Wróblewskim. Od 2001 jest związany z monachijską wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Manu Katche i Janem Garbarkiem.

Krzysztof Dziedzic – jeden z najlepszych perkusistów, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 w zespole Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie. W 2017 wydał album „Tempo”.Źródło: Facebook

Komentarze