Riffertone w Metrum Jazz Club

termin: 10.11.2017 godz. 20:00
miejsce: Metrum Jazz Club, Bielsko-Biała, ul. Partyzantów 22
wstęp: 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu
kontakt: sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 i 603373590
kategoria: koncert


Riffertone to rodzinny duet, który zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka. W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-mobile i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do „Muzycznej Owczarni”, w której szlifowali talenty u boku takich osobowości muzycznych jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski.

W lipcu 2012 roku duet zdobył pierwsze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie. W marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra.

W 2014 roku zespół brał udział w 7, edycji „Must be the Music” – dotarł do półfinału. We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji.

W styczniu 2015 roku Riffertone wystąpili na jednej scenie wraz z Anną Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem, biorąc udział w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”.

Aktualnie muzycy promują swoją debiutancką płytę „Someday, Somewhere”, której producentem jest Kuba Badach.

W Metrum wystąpią w składzie:

  • Jarosław Krużołek – wokal,
  • Albert Kokoszewski – gitara,
  • Artur Michalski – klawisze,
  • Dawid Niziurski – perkusja,
  • Jan Koźliński – bass.


 

Komentarze