Plebiscyt na Absolwenta XXI wieku trwa!

termin: 11.10.2018 - 30.11.2018
kategoria: inne


Ponad 100 kandydatów nominowanych w Plebiscycie Absolwent XXI wieku. Wśród nich Justyna Kowalczyk, Julia Kozerska i Jarosław Botor

Plebiscyt Absolwent XXI wieku ma na celu promocję szkół wyższych oraz rozpowszechnianie osiągnięć jej absolwentów. To pierwsza tego typu inicjatywa, obejmująca całe województwo śląskie. Dodatkowo kryje się za nią szczytny cel, jakim jest pomoc podopiecznym Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej.

Wśród ponad 100 kandydatów do nagrody Absolwent XXI wieku, znalazły się takie osobistości jak czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich – Justyna Kowalczyk, alpinista pomagający w akcji ratunkowej pod Nanga Parbat – Jarosław Botor czy brązowa medalistka Mistrzostw Świata w dynamice bez płetw – Julia Kozerska. To także artyści – zwycięzca „Mam Talent” Marcin Wyrostek czy zdobywca wielu nagród, Jacek Stachursky! Oni oraz inni nominowani, będą walczyć o tytuł Absolwenta XXI wieku w takich kategoriach jak kultura, nauka, działalność społeczna, samorząd i polityka, biznes oraz sport. Pełną listę osób, których wspólną cechą jest pasja i sukces, a także fakt, że mogą poszczycić się dyplomami śląskich uczelni i szkół wyższych, możesz zobaczyć na stronie https://www.aplikuj.pl/absolwent/lista.

Przyjemne z pożytecznym

Plebiscyt wspierany jest przez śląskie uczelnie, wśród których znalazły się Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Wraz z mieszkańcami województwa pomagały one także w wyborze kandydatów do nagrody, której celem jest nie tylko wyłonienie osób wspierających lokalne życie społeczne i kulturowe, lecz również pomoc Fundacji „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej.

Fundacja od lat pomaga dzieciom niepełnosprawnym, a także dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią. Jej pracownicy udzielają swoim podopiecznym pomocy materialnej, a także zajmują się organizacją świetlicy środowiskowej czy zajęć integracyjnych. Biorąc udział w głosowaniu online, Ty również możesz pomóc. Jak? Otóż Twój jeden głos oznacza przekazanie 1zł przez organizatora, na realizację celów Fundacji. Pamiętaj, kliknięcie nic nie kosztuje, a może nieść ogrom pomocy potrzebującym!

Głosowanie już się zaczęło!

Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi 10 grudnia 2018 roku. Ukoronowaniem Plebiscytu będzie wydanie książki zawierającej sylwetki, historie oraz wywiady z nagrodzonymi absolwentami uczelni i szkół wyższych w województwie śląskim. Jej egzemplarze trafią zarówno do zwycięzców, jak i do uczelni wyższych, które objęły konkurs swoim patronatem. Każdy z nagrodzonych otrzyma także pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.

Plebiscyt to ważne wydarzenie dla społeczności lokalnej. Może pomóc wielu młodym osobom uwierzyć w to, że dzięki swojej pasji i determinacji, oni również mogą osiągnąć sukces oraz zmotywować ich do dalszego działania. A połączenie go z akcją charytatywną sprawia, że staje się on nie tylko doskonałą okazją do promocji szkolnictwa wyższego w regionie, ale również niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują!

Komentarze