Piotr Bałtroczyk z kijowym peselem

termin: 28.03.2017 godz. 19:00
miejsce: Teatr Polski, Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 1
wstęp: 65, 55 i 35zł
kategoria: teatr,spotkania,inne


Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:” Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk”.  I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć.
Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma w głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ), i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo kiepskiego peselu, który ich łączy. Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, i na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne; i bałwochwalczy do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.

I to wszystko jest inspiracją. I tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei. Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka. Zobaczcie, co też mu się przydarzyło, od  czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego życiem pisanego monologu.


W pierwszej części kabaret TON oraz goście specjalni i niespodzianki.

Gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.

Bilety on line: Teatr Polski Bielsko-Biala lub w kasie Teatru Polskiego.

Rezerwacja: tel 338 293 160
mail: info@bielskascenakabaretowa.pl

Komentarze