Pakistan – to nie tak jak myślicie!

termin: 18.12.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Plac Mickiewicza 2
kategoria: spotkania


Już w grudniu, w ramach Klub Ludzi z Pasją, w Klubie Miasto spotkanie z Moniką Witkowską – kobietą, która zdobyła całą Koronę Ziemi!

Celem jej ponad dwumiesięcznej wyprawy do Pakistanu była wspinaczka na Broad Peak (ośmiotysięczny sąsiad K2), jednak na poznanie innych miejsc w Pakistanie też starczyło czasu. Pokonując trasę od najwyższych szczytów Karakorum, do położonego nad morzem Karaczi, Monika przekonała się, jak ciekawym krajem jest Pakistan i jak gościnni są jego mieszkańcy. W ramach spotkania będzie okazja, aby przekonać się, na czym polega trudność w zdobywaniu najwyższych szczytów Karakorum, ale też jak wygląda bezpieczeństwo w tym rejonie świata, co to jest dupata, jak się w islamskim kraju traktuje samotnie podróżującą cudzoziemkę, jak smakuje miejscowe jedzenie i po co w ogóle do Pakistanu jechać?

Monika Witkowska – dziennikarka i autorka książek, w której życiu wszystko toczy się wokół podróży (odwiedziła ok. 180 krajów świata). Pasjonatka gór (zdobycie Korony Ziemi, w tym Mt Everestu) oraz żeglarstwa morskiego (m.in. dwukrotne opłynięcie Przylądka Horn, pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego).

Źródło: Facebook

Komentarze