Muzyka na Zamku

termin: 18.09.2017 godz. 18:00
miejsce: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, ul. Wzgórze 16
wstęp: 15 zł / 8 zł
kategoria: koncert


Zapraszamy na koncety z cyklu Muzyka na Zamku. W programie muzyka dawna.

Wystąpią:

  • Magdalena Kania – flet traverso
  • Łukasz Zimnik – flet
  • Urszula Jasiecka-Bury – klawesyn

Magdalena Kania

Solistka i kameralistka koncertowała w kraju i za granicą. Swoje zainteresowania muzyką dawną rozwijała na kursach w Polsce i w Niemczech w zakresie gry na flecie traverso i muzyki kameralnej pod kierunkiem m. in. takich profesorów jak: Ernst Kubitschek i Benedek Csalog. Uczestniczyła w wielu projektach wykonań muzyki dawnej, m.in. w prawykonaniu i nagraniu Pasji Gdańskiej G. Ph. Telemanna w Jarosławiu. Obecnie jest pedagogiem szkół muzycznych w Bielsku-Białej oraz Wiśle.

Łukasz Zimnik

Jako solista występował z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Orkiestry Państwowej Filharmonii Śląskiej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej,  Sinfonietty Cracovii, Cameraty Impuls, Polskiej Filharmonii Kameralnej. Uczestniczył  jako solista i kameralista w wielu festiwalach, m.in. w międzynarodowych festiwalach harfowych oraz festiwalu „Kwartet Śląski i jego goście”. W roku 2015 uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej. Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Katowicach na stanowisku adiunkta.

Urszula Jasiecka-Bury

Solistka, a także kameralistka. Łącząc doświadczenia muzyka i organizatora, prowadzi od 2004 roku festiwal „Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej” a od 2008 roku jest kierownikiem artystycznym Festiwalu Muzyki Sakralnej w Czechowicach-Dziedzicach. Koncertowaniu towarzyszy działalność pedagogiczna – Urszula Jasiecka-Bury prowadzi klasy organów i klawesynu w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej oraz Zespole Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej oraz przedmioty specjalistyczne w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Opis organizatora.

 

Komentarze