Dwa lata na bezdrożach Azji

termin: 13.11.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Plac Mickiewicza 2
kategoria: spotkania


Już w listopadzie, w Klubie Miasto, o swoich niezwykłych przygodach opowie Anna Rutkowska – kobieta, która przez dwa lata podróżowała dookoła Azji: autostopem, rowerem i pieszo.

Bliski Wschód autostopem. Piesze wędrówki po wioskach południowych Indii. Kilka miesięcy rowerem po nieuczęszczanych szlakach Azji Południowo-Wschodniej. Piesza wyprawa po pustkowiach Mongolii pod koniec zimy. Nie, to nie obrazki z życia doświadczonego podróżnika, ani zaprawionej w bojach pary, a jedynie kilka etapów samotnej wyprawy dookoła Azji drobnej dziewczyny, która wyjeżdżając miała zaledwie 22 lata. Stopem, piechotą, rowerem – z plecakiem, namiotem i minimalnym budżetem. Ta wędrówka nie zawsze była radosna, pozwoliła jednak młodej podróżniczce doświadczyć siły własnej i rozwinąć w sobie bezinteresowną wdzięczność do świata. To również historia o poszukiwaniu własnych odbić w duszach obcych ludzi. Podróż wyróżniona jako jedno z największych osiągnięć roku na Kolosach (za rok) 2016.

Anna Rutkowska, rocznik 91. Podróżniczka, filozof, pasjonatka tanga argentyńskiego. Do tej pory jej najbardziej przełomową podróżą była dwuletnia wyprawa dookoła Azji, za którą otrzymała wyróżnienie na tegorocznych Kolosach.

Źródło: Facebook

Komentarze