Kup bliskim… obraz pod choinkę!

termin: 01.12.2017 - 15.01.2018
miejsce: Galeria Sfera, Bielsko-Biała
kategoria: inne


W piątek, 1 grudnia br. pod dachem Galerii Sfera wystartowało niezwykłe miejsce – galeria sztuki Malarstwo, Rysunek, Grafika – Anna Magdziarz. Pochodząca z Bielska-Białej artystka prezentowała wcześniej swoje obrazy w Sferze, ale nieregularnie i fragmentarycznie. Tym razem wystawa będzie miała charakter ciągły i zajmie znacznie większą przestrzeń.

Wystawa połączona ze sprzedażą prac pędzla Anny Magdziarz będzie trwała od 1 grudnia 2017 do 15 stycznia 2018 roku. Codziennie od godz. 10:00 do 21:00, a w niedzielę od 10:00 do 20.00 odwiedzający Galerię Sfera klienci będą mogli zwiedzić pracownię, porozmawiać z artystką na temat sztuki, wypić z nią dobrą kawę i podejrzeć etapy powstawania obrazu – Anna Magdziarz będzie bowiem pracować przy sztaludze codziennie.

– Zapraszam wszystkich na wystawę moich prac, które zachęcają do podróży i odkrycia osobowości we współczesnym świecie bez granic. Wierzę, że wystawa i sprzedaż wybranych obrazów w przestrzeni Galerii Sfera pozwoli odwiedzającym na chwilę uciec od przedświątecznej gorączki obowiązków. Mam też nadzieję, że dla części klientów centrum moje prace staną się miłym i oryginalnym prezentem pod choinkę – mówi Anna Magdziarz, malarka pochodząca z Bielska-Białej.

Nowa galeria sztuki nie jest debiutem artystki w progach Galerii Sfera. Już wcześniej Anna Magdziarz cyklicznie organizowała w centrum wystawy swoich prac. Można je było podziwiać co drugi miesiąc, przez 4 kolejne niedziele. Pojedyncze obrazy, o zbliżonej tematyce, prezentowane były na sztalugach w Galerii Sfera II na parterze obok fontanny. Tym razem ekspozycja będzie o wiele bardziej imponująca. Na 100 m kw. będzie można nie tylko obejrzeć, lecz także nabyć obrazy olejne pędzla bielskiej malarki, a także jej szkice rysunkowe i malarskie oraz kilka linorytów. Tematyka prac artystki jest bardzo szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

– Zwierzęta, ptaki, ptaki egzotyczne – ta seria prac to zabawa plamą, kolorem, kreską za pomocą różnych technik artystycznych, skierowana przede wszystkim do najmłodszych odbiorców. Z kolei charakterystyczne obrazy „Kubanek”, afrykańskich „Czarnych Kobiet”, to portrety pełne magii, tajemnicy i egzotycznej podróży, odrywające widza na chwilę od szarej codzienności. Nie zabraknie też pejzaży abstrakcyjnych czy pejzaży marynistycznych z łodziami, budzących wspomnienia z wakacji. Ciekawostką będą z pewnością obrazy muzyczne, przedstawiające wielkie gwiazdy rocka, jak The Rolling Stones czy U2, skierowane do fanów muzyki i nie tylko – opowiada o ekspozycji Anna Magdziarz.

Pracownia znajduje się na II piętrze Galerii Sfera II, w lokalu pomiędzy Restauracją Thai Long a sklepem zoologicznym Aquael Zoo.

– Nasz zespół jest niezwykle otwarty na projekty z obszaru kultury i sztuki, co wielokrotnie udowodniliśmy swoim zaangażowaniem w wydarzenia muzyczne i artystyczne. Uważamy, że współcześnie jest to ważny element misji obiektów handlowych w miastach i w lokalnych społecznościach – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA. Bardzo cieszymy się, że właśnie teraz, przed Bożym Narodzeniem, Anna Magdziarz zaprezentuje swoje prace naszym klientom. Wierzę, że znajdą się wśród nich osoby, które spojrzą na te płótna jak na wartościowy podarunek dla bliskich.

Źródło: Red Luck Public Relations

Komentarze