Kubańskie rytmy na Letniej Scenie

termin: 03.08.2018 godz. 19:30
miejsce: Plac Bolka i Lolka przed Galerią SFERA II
wstęp: wolny
kategoria: koncert


Najpopularniejsza kubańska orkiestra w Polsce, czyli zespół Rey Ceballo & Tripulacion Cubana, już 3 sierpnia po raz trzeci porwie bielską publiczność w wir latynoskich rytmów. Po niezapomnianych koncertach podczas poprzednich edycji Letniej Sceny Sfery, ze sceny na placu Bolka i Lolka ponownie zabrzmią  największe hity w letnich aranżacjach rodem ze słonecznej Kuby.  

Rey Ceballo & Tripulacion Cubana to najpopularniejsza orkiestra kubańska na polskim rynku muzycznym, która już po raz trzeci wystąpi na deskach Letniej Sceny Sfery. Lider formacji – Rey Ceballo – to utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer muzyczny, pochodzący z Santiago de Cuba. Po podbiciu serc publiczności Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej, postanowił przyjechać do Polski, gdzie od ponad 15 lat cieszy publiczność muzyką latynoską. W swoim dorobku artystycznym ma wiele projektów: począwszy od znakomitej orkiestry Calle Sol (Ulica Słońca), przez jedyny w Europie musical „Conoce mi Cuba” („Poznaj moją Kubę”), aż po kolejną, obecną w 98% kubańską orkiestrę Tripulacion Cubana.

Cieszymy się ogromnie, że możemy ponownie wystąpić dla bielskiej widowni, która tak ciepło przyjęła nas podczas zeszłorocznego koncertu. Tym razem przyjeżdżamy do niej nie tylko z naszymi przebojami, ale także energetycznymi aranżacjami z nowej płyty. Liczymy, że podbiją serca publiczności i porwą wszystkich do tańca w gorącym, kubańskim rytmie – zapowiada Rey Ceballo.

3 sierpnia na Letniej Scenie Sfery zespół zaprezentuje swój zupełnie nowy repertuar. Koncert w Bielsku-Białej będzie okazją do promocji płyty zatytułowanej „Cosas de la Vida”, czyli „Rzeczy z życia”. Opowiada ona o przeżyciach artystów, zaczynając od wyjazdu z Kuby, na wzlotach i upadkach z życia prywatnego i zawodowego kończąc.  Na płycie znajdzie się też utwór „Hello“ Adele w znakomitej aranżacji i wykonaniu.

Komentarze