Krzesła dla WOŚP po raz drugi

termin: 14.01.2018 godz. 15:00
miejsce: Galeria Sfera
kategoria: inne


Już w niedzielę 14 stycznia o godz. 15.00 zapraszamy na Wielką Licytację Pięknych Krzeseł w Galerii SFERA. Licytacja oczywiście na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Galeria SFERA wymieniając krzesła w swoim obiekcie postanowiła włączyć się w nurt tzw. upcyklingu. Do projektu zaproszony został Zespół Szkół Plastycznych, który już w zeszłym roku wykonał kilkanaście pięknych krzeseł.

Tym razem została zaangażowana klasa czwarta Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, która zajęła się plastycznym przeobrażeniem 19 krzeseł. Dla każdego krzesła został opracowany indywidualny projekt. Intencją autorów było przygotowanie propozycji o zróżnicowanym charakterze, bogactwie zastosowanych motywów, stylów oraz kolorystyki – wyjaśniają Wicedyrektor ZSP w Bielsku-Białej Sabina Staniura oraz Agata Ruman.

Swoje 2 krzesła zaprojektowała z motywami swoich obrazów także Anna Magdziarz prowadząca pracownię malarską w Galerii SFERA.

Akcja rozpoczyna całoroczny projekt ARKI pt. „Wszystkie kolory recyklingu”, w którym zaplanowany jest cykl akcji, spotkań, zbiórek surowców promujący nowy system segregacji śmieci. W nowym podejściu do segregacji odpadów bardzo ważne jest ograniczanie ich wytwarzania czy „dawanie drugiego życia” naszym odpadom.  W całorocznym programie będziemy zajmować się różnymi aspektami recyklingu śmieci.  Właściwa segregacja na 4 kolory według nowego systemu, promocja postaw ekokonsumenckich, zasady zakładania przydomowych kompostowników to tylko część zagadnień, które będziemy poruszać w całorocznym programie.

W roku 2018 zaplanowaliśmy szereg akcji, które już znają bielszczanie Drzewko za surowce czy Listy dla Ziemi, Torba za surowce, Kompostownik – cud życia ale pojawią się także nowe pomysły – wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI – wśród tych nowych to właśnie Krzesła dla WOŚP”, Siejemy słońce czy też Książka wspiera bohatera.

 

Organizatorami akcji “Krzesła dla WOŚP” są: Galeria SFERA, Zespół Szkół Plastycznych oraz Fundacja Ekologiczna ARKA.

 

Więcej o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej piszemy tutaj.

Komentarze