Kopciuszek

termin: 30.10.2017 - 31.10.2017 godz. 9:00, 11:00
miejsce: Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała Mickiewicza 40
wstęp: wg cennika Teatru Lalek Banialuka
kategoria: teatr


Kopciuszek – jedna z najstarszych, a przy tym najbardziej znanych i lubianych baśni ukazuje widzom świat, w którym dobro i piękno zwycięża, a najskrytsze, wyśnione marzenia zawsze się spełniają. Osierocona dziewczynka mieszka ze złą macochą i złośliwymi siostrami przyrodnimi. Mimo licznych przykrości, których na co dzień doświadcza, zachowuje pogodę ducha i z radością wita każdy dzień. Żyjąc wśród przepychu i wygód, z których nie wolno jej korzystać, marzy, że pewnego dnia i ona stanie się królewną w pięknej sukni. A ponieważ w baśniach marzenia zawsze się spełniają, i ona trafia na wytworny, królewski bal…
Inscenizacja tej nieśmiertelnej opowieści zrealizowana przez artystki młodego pokolenia: reżyserkę Ewę Piotrowską i scenografkę Annę Chadaj, łączy klasyczny urok z odniesieniami do współczesności. Najmłodszych widzów oczarują okazałe i pełne przepychu kostiumy i dekoracje. Wiarygodnie odgrywane przez aktorów, groteskowe postaci prezentują komiczne i nieco przerysowane, różnorodne typy ludzkie. Prosta opowieść uczy zaś, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe i często nas doświadcza, jednak jeśli nauczymy się radzić sobie z przeciwnościami losu i stawiać czoła wyzwaniom los i do nas się uśmiechnie.
Z połączenia cudowności baśni i magii teatru powstało widowisko, które nie tylko urzeka, ale i uczy, dzięki czemu na długo pozostanie w pamięci.

Liliana Bardijewska Kopciuszek
inscenizacja i reżyseria: Ewa Piotrowska
scenografia: Anna Chadaj
muzyka: Wojciech Błażejczyk
ruch sceniczny: Marta Bury
animacje: Ewa Łuczak
aktorzy: Małgorzata Bulska, Magdalena Obidowska, Barabara Rau, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski

Premiera 27 listopada 2011

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.

Komentarze