Kolędy: Studio Accantus

termin: 16.12.2017 godz. 17:00
miejsce: Kościół św. Maksymiliana Kolbego, Bielsko-Biała, ul. św. Maksymiliana Kolbego 1
wstęp: I pula - 50 zł / II pula - 70 zł
kategoria: koncert


Studio Accantus to zespół twórców i wykonawców, tworzący własne projekty autorskie.  To musicalowe studio nagraniowe, które swoje projekty zamieszcza głównie w internecie i w ten sposób zyskało sobie ogromną rzeszę fanów. Po dwóch wiosennych koncertach w Domu Muzyki – teraz powracają do Bielska-Białej z kolędami.

Tradycyjne polskie kolędy dla każdego. Współczesne, a zarazem klasyczne. Z rozmachem, ale i ze skromnością. Aranżacje Marcina Kuczewskiego, przygotowane na zlecenie Stowarzyszenia Wikimedia Polska, zaśpiewane przez wokalistów Studia Accantus z towarzyszeniem Bielskiej Orkiestry Festiwalowej pod batutą Tadeusza Wicherka.

Wystąpią soliści:

  • Kuba Jurzyk
  • Wiktor Korszla
  • Małgosia Kozłowska
  • Zuzanna Mazurkiewicz
  • Natalia Piotrowska
  • Paweł Skiba
  • Janek Traczyk

Ich misją jest szerzenie zamiłowania do musicalu, muzyki filmowej i innych gatunków w Polsce i po polsku. Znani są głównie z nagrań, które zamieszczają na swoim kanale YouTube. W każdą środę zamieszczają tam nowe wideo – najczęściej jest to cover piosenki z filmu Disneya, świeżo przetłumaczony hit Broadwayu lub po prostu znana piosenka w nowym wykonaniu. W ciągu ostatniego roku przekonali się, że “internetowe spotkania” nie wystarczą ani im, ani ich fanom – dlatego zaczęli organizować koncerty, wydarzenia, recitale itp. podczas których można spotkać się z nimi “na żywo”, bezpośrednio i bez bariery szklanego ekranu. Te projekty, początkowo organizowane eksperymentalnie, spotkały się ze wspaniałym przyjęciem – w miarę możliwości organizują je więc coraz częściej w przeróżnych lokalizacjach.

Źródło: BCK

Komentarze