Kobiety wspierają kobiety

termin: 17.05.2018 godz. 17:30
miejsce: Kancelarie Adwokackie, Bielsko-Biała, ul. Mickiewicza 19/5a
wstęp: wolny
kategoria: spotkania,inne


Pierwsze z cyklu spotkań poświęcone ogólnym zagadnieniom dotyczącym rozwodu.

Fundacja Pozytywnych Zmian i Kancelarie Adwokackie: Katarzyna Małacha-Kardasz, Monika Ramlow, Jolanta Seredyńska-Słota, Aleksandra Grochowina-Szeliga zapraszają na cykl 10 spotkań dotyczących tematyki rozwodu, alimentów, władzy rodzicielskiej, podziału majątku, rozwiązań prawnych w sytuacji doświadczania przemocy, odpowiedzialności za długi małżonka. Spotkania odbywać będą się raz w miesiącu, a prowadzić je będą adwokatki z Bielska-Białej, specjalizujące się w tych zagadnieniach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 17 maja 2018 r. i będzie poświęcone ogólnym zagadnieniom dotyczącym rozwodu.

Tematy spotkań:

  1. Rozwód – ogólne najważniejsze informacje.
  2. Alimenty dla dzieci.
  3. Alimenty dla byłego małżonka.
  4. Kontakty z dziećmi i władza rodzicielska.
  5. Eksmisja byłego małżonka.
  6. Podział wspólnego majątku.
  7. Odpowiedzialność za długi małżonka.
  8. Przemoc w małżeństwie.
  9. Niebieska karta.
  10. Gdzie szukać pomocy.

Współpraca Fundacji Pozytywnych Zmian z adwokatkami Katarzyna Małacha-Kardasz i Monika Ramlow trwa już od ponad dwóch lat. Adwokatki doradzają kobietom znajdującym się w różnych sytuacjach życiowych w prowadzonym przez Fundację punkcie porad.  – Po pomoc i porady prawne zgłasza się coraz więcej pań, które pytają o te same zagadnienia związane z tematyką przeprowadzenia rozwodu, władzy rodzicielskiej, wspólnego majątku, dlatego wraz z Kancelarią Adwokacką postanowiłyśmy zorganizować otwarte, darmowe spotkania dla kobiet – mówi Alina Kula z Fundacji Pozytywnych Zmian. – Pomysł jest taki, aby nasze lokalne działanie “KOBIETY WSPIERAJĄ KOBIETY” objęło także inne tematy. Chodzi o wzajemne dzielenie się i wspieranie kobiet w różnych obszarach. Jeśli więc chciałabyś poprowadzić inne spotkanie tematyczne, skontaktuj się z nami – dodaje Anna Chęć.

Fundacja Pozytywnych Zmian istnieje od 2012 roku w Bielsku-Białej. Celem Fundacji jest budowa społeczeństwa obywatelskiego wolnego od przemocy, opartego na równości kobiet i mężczyzn. Prowadzi działania wspierające i wzmacniające dziewczyny i kobiety, edukujemy, tworzy sztukę przeciw przemocy, prowadzi punkt interwencyjny dla kobiet pokrzywdzonych przemocą.

Komentarze