Kino w Mieście: “Mulholland Drive”

termin: 14.11.2017 godz. 19:00
miejsce: Klub Miasto, Bielsko-Biała, Plac Mickiewicza 2
wstęp: wolny
kategoria: kino


Jak co tydzień, Klub Miasto zaprasza na pokaz filmowy z cyklu Wtorkowe Kino w Mieście. Tym razem zobaczymy film Mulholland Drive w reżyserii Davida Lyncha.

Mulholland Drive to dramat produkcji francusko-amerykańskiej. Dzieło pierwotnie zaplanowane w formie serialu telewizyjnego, po odrzuceniu przez telewizję ABC ukazało się jako jednoczęściowy film. W głosowaniu krytyków, organizowanym przez BBC, uznany za najlepszy, jak do tej pory, film XXI w.

Mulholland Drive – tak nazywa się słynna droga, która przechodzi przez Góry Santa Monica i łączy Hollywood z morzem. Rozciąga się z niej przepiękny widok na tę dzielnicę Los Angeles.

Film opowiada historię dwóch kobiet wplątanych w intrygę kryminalną. Mamy tu do czynienia z typowym dla Davida Lyncha światem, w którym nic nie jest takie, jak się na początku wydaje i nikt nie jest tym, za kogo się podaje. W swej opowieści Lynch maluje wizję miasta Los Angeles, w którym niewinność miesza się z korupcją, miłość z samotnością, a piękno z moralnym zepsuciem. Prowadzi nas przez tajemniczy labirynt doznań, aż do miejsca gdzie spotykają się ze sobą senne marzenia i przerażające koszmary

Źródło: Facebook

Komentarze