Inside – Outside

termin: 29.08.2017 - 03.09.2017
miejsce: Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
kategoria: inne


Zapraszamy na wystawę finałową Międzynarodowych rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza czasem 2017”.

Wernisaż: 29 sierpnia (wtorek), godzina 18:30

„Inside – Outside” (z ang. wewnątrz – zewnątrz) to wystawa podsumowująca uczestnictwo czworga artystów  w piątej edycji międzynarodowych rezydencji artystycznych „Beyond Time/Poza czasem 2017”, organizowanych przez Galerię Bielską BWA. W lipcu na rezydencji w Bielsku-Białej przebywały: Aneta Bendáková z Czech oraz Claudia Dunn z Anglii, w sierpniu zaś:  María Mayoral Moreno z Meksyku oraz Derek Tumala z Filipin. Tegoroczna edycja rezydencji poświęcona jest sztuce nowych mediów – wideoinstalacjom, wideo-artowi, mappigowi 3D itp.

Wystawa „Inside – Outside”jest multimedialną wyprawą. Artyści zabierają nas w podróż, podczas której prezentują nam prace o zmiennej dynamice (filmy, video mappingi, ilustracje, fotografie). Zapraszają do dialogu i dyskusji o stanie codziennego przemieszczania się człowieka – zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym – pomiędzy przestrzeniami prywatnymi, oswojonymi, a przestrzeniami publicznymi, które otwarte są na obecność innych i wszystkiego co mniej znane.

Poprzez zaprezentowane na wystawie prace rezydenci dzielą się z nami swoim wnętrzem – zadając pytania o własną tożsamość, odkrywając przed nami część swoich prywatnych przeżyć, refleksji i doświadczeń, to znowu kierują nas na zewnątrz, pytając o oddziałujące na nas otoczenie i ludzi, a także o nasze emocje w relacjach z innymi.

Kuratorkami projektu i wystawy są Izabela Ołdak i Justyna Łabądź.

Źródło: Galeria Bielska BWA

Komentarze