II Festiwal Muzyki Crossover

termin: 23.03.2017 - 25.03.2017
miejsce: Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała, ul. Słowackiego 27
wstęp: 110 zł (karnet), 23 marca - 40 zł, 24 marca - 50 zł, 25 marca - 40 zł
kategoria: koncert


W dniach od 23 do 25 marca w Bielsku-Białej odbędzie się druga edycja Festiwalu Muzyki Crossover.

Program festiwalu:

23.03.2017, godz. 19:00

Tekla Klebetnica / The ThreeX

Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, ul. Stanisława Wyspiańskiego 5a

Bilety – 40 złotych

Tekla Klebetnica (Polska) / folk-crossover na początek festiwalu /

Tekla Klebetnica to zespół folkowy, który oprócz muzyki góralskiej, wykonuje przede wszystkim muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. Zespół chętnie wykracza poza standardowe ramy, bawi się muzyką, stylami i gatunkami, łącząc tradycyjny folklor z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu. Po zdobyciu II nagrody w programie Mam Talent ich kariera nabrała tempa, a działalność koncertowa przybrała międzynarodowy charakter. Koncerty Tekli cieszyły się popularnością w wielu krajach Europy, a także w tak odległych miejscach jak Stany Zjednoczone, Mołdawia, Jordania, Gruzja czy Uzbekistan.

Podczas festiwalu Tekla, oprócz własnych aranżacji, zaprezentuje pierwszy raz wspólny program wraz z The ThreeX.

The ThreeX (Polska) / organizatorzy oraz pomysłodawcy festiwalu /

Zespół zawsze był blisko związany z miastem Bielsko-Biała. Swoje pierwsze eksperymenty z innymi stylistykami i gatunkami prezentował właśnie przed bielską publicznością. W trakcie studiów na wiedeńskim uniwersytecie muzycznym muzycy sięgali coraz chętniej do innych gatunków i form sztuki, tworząc pierwsze kompletne programy muzyczno-komediowe. Obecnie występują ponad 50 razy w roku w salach koncertowych Europy, Azji i Ameryki Południowej. Trio jest laureatem „Ikara” za osiągniecia artystyczne w 2016 roku, przyznawanym każdego roku przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej osobom zasłużonym dla kultury i sztuki.

24.03.2017, godz. 19:00

Adam Ben Ezra

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Książąt Sułkowskich (patio), ul. Wzgórze 16

Bilety – 50 złotych

Adam Ben Ezra (Izrael)
/ kontrabas, rozmaite instrumenty, efekty elektroniczne /

Fenomen kontrabasu, genialny multiinstrumentalista, który na scenie tworzy jednoosobowe show, pełne nowatorskich technik wykonawczych, wyszukanych interpretacji oraz całej palety muzycznych stylów. Nieważne czy gra swoje oryginalne utwory, czy fantastycznie zaaranżowane covery, Adam wspaniałą sceniczną energią zaraża kolejnych fanów na całym świecie.

Po internetowym sukcesie w 2015 oraz wydaniu świetnie przyjętego „Can’t Stop Running” międzynarodowa kariera Adama Ben Ezry nabrała rozpędu, a do wspólnych występów zaprosili go miedzy innymi: Pat Metheny, Victor Wooten, Richard Bona czy Mike Stern.

25.03.2017, godz. 19:00

Motion Trio

Bielskie Centrum Kultury ul. Juliusza Słowackiego 27

Bilety – 40 złotych

Motion Trio (Polska) / trio akordeonowe, zakończenie festiwalu /

Motion Trio bawi się muzyką, zaskakuje, zdumiewa, ale przede wszystkim ukazuje potężną siłę tria akordeonowego. W skład zespołu wchodzą Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn – muzycy światowej klasy, laureaci wielu prestiżowych nagród. Motion Trio przełamuje wszelkie przyzwyczajenia tradycyjnego sposobu gry na akordeonie. Ukazuje ten instrument w sposób niekonwencjonalny, używając dotychczas nieodkrytych technik wydobycia dźwięku oraz efektów akustycznych i perkusyjnych bez jakiejkolwiek elektroniki. Ich muzyczne spektakle to niepowtarzalne spotkania muzyków z publicznością, zawierające akcję i dramaturgię.

Imprezy towarzyszące:

Metrum Jazz Club, ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała

  • 23.03.2017 r., godz. 21:30 – jam session
  • 24.03.2017 r., godz. 21:30 – Koncert Kasia Pietrzko Trio feat. Corcoran Holt /USA/

‘Kasia Pietrzko Trio’ to świeży projekt muzyczny na polskiej scenie jazzu. Autorskie kompozycje liderki inspirowane jej największymi mentorami, takimi jak Bill Evans, Aaron Parks, Gerald Clayton, Esbjorn Svensson tworzą trzon repertuaru grupy. W skład zespołu wchodzą: Katarzyna Pietrzko (fortepian), Szymon Frankowski (kontrabas) oraz Piotr Budniak (perkusja). Podczas festiwalowego koncertu kontrabas przejmie gościnnie Corcoran Holt.

Corcoran Holt to kontrabasista mieszkający w Nowym Jorku, na co dzień koncertujący na całym świecie. Album, który nagrał z saksofonistą Kenny’m Garrett’em został nominowany do nagrody Grammy.

Bilety w cenie 20zł dostępne w klubie przed koncertem. Dla posiadaczy biletów na koncerty festiwalowe wstęp wolny.

  •  25.03.2017 r., godz. 21:30 – jam session

 

 

 

 

 

Komentarze