Gala Operowo Operetkowa

termin: 08.03.2018 godz. 18:00
miejsce: Sala Redutowa pod Orłem, Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada, 60-62
wstęp: 35, 40 zł
kategoria: koncert


Międzynarodowa Gala Operowo – Operetkowa z Gwiazdami z okazji Dania Kobiet odbędzie się 8 marcao godz. 18.00 w Sali Redutowej pod Orłem.

 

Wykonawcy:

  • SWIETŁANA KALINICZENKO – sopran (Ukraina)
  • ALBERTO PROFETA – tenor (Wlochy) – GOŚĆ SPECJALNY

 

SWIETŁANA KALINICZENKO – wybitna śpiewaczka operowa, sopran liryczno-koloraturowy, solistka Opery Sląskiej w Bytomiu.

Podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Zachwyca widzów głosem, elegancją, wdziękiem i temperamentem. Doskonale czuje repertuar najwybitniejszych kompozytorów z dziedziny opery i operetki. Z ogromną erudycją wciela się w poszczególne role, dbając o to, by opowiadana przez nią historia przemówiła do wszystkich. Po mistrzowsku posługuje się trudną techniką wokalną, wymagającą nie tylko niezwykłej lekkości, ale także precyzyjnej intonacji i bezwzględnej kontroli nad oddechem.

 

ALBERTO PROFETA – tenor (Włochy). Uczeń legendarnego Luciano Pavarotti.

Niezwykle utalentowany włoski tenor, obdarzony fenomenalnym głosem o aksamitnej barwie i szlachetnym brzmieniu. Najważniejszym wieloletnim nauczycielem i „wokalnym ojcem” młodego śpiewaka był wybitny tenor wszech czasów Luciano Pavarotti. Mistrz Pavarotti bardzo lubił przekazywać swoją wiedzę pięknego śpiewu „belcanto”. Najbardziej utalentowanym i ambitnym uczniom pomagał w rozwoju kariery, brał w swoje koncerty, organizowane nie tylko we Włoszech, a i w całym świecie. Alberto Profeta był jednym z ulubionych uczniów Pavarottiego i zaśpiewał liczne koncerty u boku Mistrza w wielu krajach Europy.

Urodził się na Sycylii, w malowniczym mieście Palermo. Pochodzi z rodziny o muzycznym rodowodzie: matka – pianistka, ojciec, brat i siostra – śpiewacy, babcia – sopranistka i również grała na fortepianie. Zamiłowanie do opery, śpiewu i muzyki mały Alberto okazywał od wczesnych lat. W wieku 5 lat już znał na pamięć wszystkie operetki i niektóre opery.

Alberto Profeta w swoim repertuarze posiada najważniejsze pierwszoplanowe partie takie, jak: Alfredo w Traviacie, Książe w Rigoletto, Manrico w Trubadurze G. Verdiego; Cavaradossi w Tosce, Pinkerton w Madamie Batterfly, Rudolf w Cyganerii G. Puccini; Turiddu w Rycerskości wieśniaczej P. Mascagni; Canio w Pajacach R. Leoncovallo i wiele innych.

Współpracuje z Teatro Massimo di Palermo, Teatro di Stefano di Trapani, Teatro Flaiano di Roma, Teatro Goldoni di Livorno, Teatro Rendano di Cosenza, Teatro Carlo Felice di Genova, Opera w Kairze i innych.

Niejednokrotnie gościł na ekranach najważniejszej Telewizji włoskiej RAI, udzielając wywiadów oraz biorąc udział w popularnych programach muzycznych.

 


 

Zabrzmią największe arie i duety z oper G. Verdiego, G. Pucciniego, G. Donizettiego. Nie zabraknie znanych przebojow ze słynnych operetek E. Kalmana, F. Lehara. a także pieśni neapolitańskich i ukraińskich.

Bilety w sprzedaży internetowej: www.kupbilecik.pl oraz w punktach sprzedaży Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert oraz Salonach Muzycznych RIFF w całej Polsce.

 

 

 

Komentarze