Festyn na placu Niemczyka

termin: 30.09.2017 godz. 14:00
miejsce: Plac Józefa Niemczyka, Bielsko-Biała Komorowice
kategoria: koncert,dobre jedzenie,inne


Rada Osiedla Komorowice Krakowskie oraz Stowarzyszenie Komorowice zapraszają wszystkich mieszkańców Komorowic i nie tylko do uczestnictwa w Festynie Charytatywnym na placu Józefa Niemczyka, który odbędzie się w sobotę 30 września. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na operację mieszkanki Komorowic – Joanny Hoffmann.

Już chyba wszyscy mieszkańcy Komorowic poznali historię Joanny Hoffmann. Młoda mieszkanka dzielnicy cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę: Zespół Arnolda Chiariego, która polega na osuwaniu się tyłomózgowia do kanału kręgowego, uciskając na rdzeń kręgowy. Ucisk powoduje wyniszczanie całego układu nerwowego, a co za tym idzie – niszczy narządy organizmu prowadząc do kalectwa, a nawet śmierci.

Koszt operacji, którą może zatrzymać rozwój choroby, wynosi 100 tys. złotych. Część tej kwoty udało się zebrać podczas zbiórki pod kościołem w Komorowicach oraz dzięki wpłatom na konto Fundacji Caritas. Ciągle brakuje około 50 tysięcy złotych.

Rada Osiedla Komorowice Krakowskie oraz Stowarzyszenie Komorowice wpadły na pomysł organizacji Festynu Charytatywnego na placu Józefa Niemczyka. Impreza odbędzie się w sobotę 30 września.

Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły z Domu Kultury w Komorowicach i Hałcnowie. Chęć występu zgłosiły także zespoły “Harpago”, “Co nam szkodzi” oraz “Klasycznie łamane”. – Przede wszystkim liczymy na zespoły z Komorowic, ale scena jest otwarta dla wszystkich muzyków. To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w naszej dzielnicy, więc warto zaprezentować swoje talenty na scenie. – mówi Ariel Brończyk, wiceprezes Stowarzyszenia Komorowice.

Ciekawie zapowiadającą się atrakcją będą wycieczki po kościele parafialnym w Komorowicach. Przewodnikiem będzie nie kto inny, jak ks. Jacek Pędziwiatr. Uczestnicy oprowadzania po świątyni będą mogli zobaczyć m.in. kościelną wieżę, mechanizm zegarów, dzwony i strych. Bilety w formie cegiełek będą sprzedawane na placu Niemczyka.

W trakcie imprezy nie zabraknie też czegoś dla ciała. Na placu Józefa Niemczyka będzie można skosztować pyszności serwowanych m.in. przez lokale gastronomiczne z terenu Komorowic. Przewidziano także animacje i zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy.

– Liczymy na wsparcie lokalnych przedsiębiorców z Komorowic. Każdy będzie mógł wystawić swoje stanowisko na placu Niemczyka, a część dochodu ze sprzedaży przeznaczyć na operację Joanny – dodaje Ariel Brończyk. Przez cały czas trwania imprezy strażacy będą prowadzić kwestę na rzecz Joanny.

Potencjalni wystawcy proszeni są o kontakt pod adresem kontakt@komorowice.pl. Pod tym samym adresem można zgłaszać chęć występu na scenie. Wkrótce poznamy szczegółowy program imprezy.

Źródło: komorowice.pl

 

 

Komentarze