Festiwal Smaku

termin: 13.03.2017 - 17.03.2017
miejsce: restauracje i kawiarnie Bielska-Białej
kategoria: dobre jedzenie,inne


Najlepsze restauracje i kawiarnie. Najsmaczniejsze przystawki i dania. Od 13 do 17 marca w kilkudziesięciu miejscach Bielska-Białej trwa Festiwal Smaku.

Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, bielskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów.

– Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają bielską scenę gastronomiczną. Festiwal Smaku będzie okazją by spróbować nowych dań w ulubionych restauracjach i kawiarniach lub poznać zupełnie nowe miejsca i przekonać się o ich wysokim poziomie – tłumaczy Olga Kluska, współorganizator wydarzenia.

Restauracje serwują festiwalowe menu w cenie 9 zł przystawka, 15 zł danie główne, 20 zł cały zestaw. Kawiarnie 5 zł napój, 7 zł deser a 10 zł kosztować będzie cały zestaw. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. Dla wszystkich chętnych na kulinarne podróże do mieście przygotowana zostanie specjalna aplikacja na urządzenia mobilne (Android). Znajdą się tam wszystkie lokale biorące udział w festiwalu, dokładne menu ze zdjęciami oraz intuicyjna mapa z nawigacją.

Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od naszych Partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych –  dodaje Olga Kluska.

Lista restauracji i kawiarni biorących udział w Festiwalu Smaku:

 1. Restauracja Browar Miejski
 2. Asian Station – Hotel President
 3. Margerita Restaurant & Pizza
 4. Pastamore
 5. Lunita Restauracja&Cafe
 6. Naleśnikarnia Su-zette
 7. Restauracja Wirtuozeria
 8. Aperta Caffe
 9. Restauracja Hotel Sahara
 10. Magnum Stek i Wino
 11. Dog`s Bollocks / Szpilka
 12. Cukiernia Gęsi Pipek
 13. Restauracja Pod Dębowcem
 14. Toskania Pizza&Pub
 15. Parasol Cafe
 16. Restauracja Folwark
 17. Starówka Bistro Wino Ciacho
 18. Sushi Samuraj
 19. Wróblówka Hotel&Restauracja
 20. Pizzeria Ristorante Sicilia Bielsko-Biała
 21. Beskid Burger
 22. Restauracja Dwa Światy

Wydarzenie odbyło się w przeszłości w Radomiu, Częstochowie, Zabrzu, Rybniku, Kielcach, Gliwicach i wszędzie odniosło wielki sukces.

Więcej informacji na stronie www.Festiwal-Smaku.pl oraz profilu na Facebooku: www.facebook.com/FestiwalSmakuBielskoBiala.

Komentarze