Festiwal Kabaretowy Fermenty 2017

termin: 29.09.2017 - 30.09.2017
miejsce: Bielskie Centrum Kultury (29.09.), Klub Klimat (30.09.)
wstęp: Dzień pierwszy: 50 zł; dzień drugi: 15 zł
kontakt: Informacje o biletach na: www.fermenty.pl oraz na Facebooku @FestiwalKabaretowyFermenty.
kategoria: spotkania,inne


Kabaret Smile i Wojtek Fiedorczuk to gwiazdy tegorocznego Festiwalu Fermenty, który odbędzie się w dniach 29-30 września. Ta flagowa impreza na Podbeskidziu organizowana jest już po raz siedemnasty. Czym tym razem zaskoczą nas jej organizatorzy?

Festiwal co roku przyciąga na widownię setki osób – mieszkańców Bielska-Białej oraz okolicznych miast, oferując występy i spotkania z najlepszymi w kraju artystami sceny kabaretowej. Impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach – w Bielskim Centrum Kultury oraz w Klubie Klimat, w Galerii SFERA. Organizatorzy – Grupa Twórcza Ferment oraz Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, zachęcają do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem imprezy!

29 września – Gala otwarcia / Bielskie Centrum Kultury / godz. 18.00

W tym roku, obok popularnego dzięki trafnym skeczom oraz oczywiście telewizyjnym występom – Kabaret Smile, na scenie wystąpi także laureat ubiegłorocznej edycji Konkursu kabaretów – David Mbeda Ndege. Gala otwarcia Festiwalu, to również moment przyznania charakterystycznej w swej formie statuetki Honorowego Złotego Fermentu – w tym roku otrzyma go osoba związana z naszym regionem,  poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, prezes Radia Bielako – pan Jerzy Handzlik.

30 września – Konkurs kabaretów / Klub Klimat, Galeria SFERA / godz. 16.30

Jedną z najstarszych tradycji Festiwalu jest Konkurs Kabaretów – co roku na jednej scenie mierzą się ze sobą najlepsze młode kabarety i soliści z całej Polski, by błyskotliwym żartem, subiektywnym spojrzeniem na świat i celną puentą oczarować grono jurorów – (Annę Guzik, Piotra Skuchę, Franciszka Kopczaka oraz Przemysława Borkowskiego) oraz publiczność. Gra toczy się o wysoką stawkę – w puli nagród, oprócz statuetki Złotego Fermentu, znajdują się atrakcyjne nagrody pieniężne. W tym roku Organizatorzy dostali kilkanaście zgłoszeń – propozycji programów kabaretowych. Z nich, do sobotniego konkursu wybrano: dwóch standup’erów: Paulinę Potocką oraz Tomasza Biskupa, jak również formacje kabaretowe: Kabaret Kałasznikof, Kabaret A JAK, Kabaret Trzecia Strona Medalu oraz Kabaret FiFa – RaFa. W roli gwiazdy wieczoru zobaczymy znanego miłośnikom stand-upu – Wojtka Fiedorczuka.

Zanim rywalizacja rozpocznie się na dobre, organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim – autorem powieści kryminalnej “Zakładnik”, skeczów oraz członkiem Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Informacje o biletach na: www.fermenty.pl oraz na Facebooku FestiwalKabaretowyFermenty.


Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

 

Komentarze