Człowiek z La Manczy

termin: 16.12.2017 - 17.12.2017 godz. 18:00
miejsce: Teatr Polski, Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 1
wstęp: wg cennika Teatru Polskiego
kategoria: teatr


Miguel de Cervantes – poeta, żołnierz i poborca podatkowy – trafia do więzienia, gdzie czeka go sąd. Nie wiemy, z jakiej wojny wrócił, a on sam nie wie, za co ma być sądzony. Rozpoczyna więc opowieść o Don Kichocie, błędnym rycerzu, która ma zapewnić mu przetrwanie. Wciąga w to współwięźniów, magnetyzuje i uwodzi. Machina jednak ruszyła i choć młyny Wielkiej Inkwizycji mielą bez pośpiechu, to nikt się przed nimi z uchroni.

Strach nie ma tu jednego źródła, a jednak przenika do szpiku kości, obezwładnia i osacza. Czy Cervantes ochroni swoje życie dzięki opowieści? A czym jest opowieść, która nie ma mocy zmieniania świata?

„Człowiek z La Manczy” to musical rodem z Broadway’u, gdzie był wystawiany ponad dwa tysiące razy, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności. Bielska realizacja to nie tylko – już tradycyjnie – niezwykła literatura i świetna muzyka, lecz także prawie cały zespół aktorski na scenie. A także próba nadania nowego sensu postaci Don Kichota, którego figura okazuje się ciągle aktualna.

Twórcy:

Obsada:

Premiera:

  • 30 września 2016 – Duża Scena

Komentarze