Bielszczanie na rowery!

termin: 08.08.2017 - 01.09.2017
miejsce: Bielsko-Biała
kategoria: sport-rekreacja,inne


Już ponad 560 osób z całej Polski zbiera kilometry, które wymienimy na rowery dla potrzebujących dzieci! Mamy już 138 459 km. Jest jeszcze tydzień by włączyć się w akcję!

Każdy z nas pamięta moment, kiedy dostał swój pierwszy rower. Komunia, urodziny – okazje były różne, ale radość z możliwości pokonywania kilometrów z wiatrem we włosach – bezcenna. W naszym mieście jest grupa dzieci, które jeszcze tych emocji nie poczuły i wciąż czekają na swój pierwszy, wymarzony rower. Razem z Galerią SFERA i Fundacją ARKA możecie im pomóc. Do dzieła!

Od 8 sierpnia do 1 września za pomocą aplikacji Endomondo wspólnie zbieramy kilometry dla najmłodszych. Za każde 10 000 – jeden rower trafi do nowego właściciela. Cel, który sobie założyliśmy to uzbieranie na rywalizacji 70 000 rowerowych kilometrów na 7 rowerów dla dzieci z domu dziecka i świetlic środowiskowych.

Podpowiadamy, jak możesz zdobyć tak potrzebne kilometry:

  • Codzienny dojazd do pracy (Pomyśl, ile benzyny zaoszczędzisz!)
  • Popołudniowa wizyta u znajomych (Na pewno masz znajomych, do których dawno nie zaglądałeś. Wsiadaj na rower i jedź na herbatę)
  • Weekendowa, rodzinna wycieczka (Mieszkasz w pięknej okolicy – ale kiedy ostatnio podziwiałeś
    z roweru uroki Podbeskidzia? Zabierz rodzinę na weekendową wycieczkę. Pamiętaj im więcej rowerów, tym więcej kilometrów!)
  • Wieczorne aktywności (Gdziekolwiek się wybierasz – kino, siłownia, basen – przynajmniej nie będziesz miał problemów z parkowaniem!)
  • Rowerowa randka (nic tak nie podbija kobiecych serc, jak Twoje zaangażowanie w szczytny cel)

Oficjalne przekazanie rowerów odbędzie się 2 września podczas uroczystości i warsztatów rowerowych na pl. Bolka i Lolka przed Galerią SFERA. Na najbardziej aktywnych rowerzystów czekają nagrody ufundowane przez organizatorów.

Pamiętajcie – kilometry dodajemy w aplikacji ENDOMONDO do rywalizacji „Rower Pomaga z Galerią SFERA”.

Więcej na stronie www.rowerpomaga.pl.

Komentarze