Bieg po Bielsku-Białej nocą

termin: 21.09.2017 godz. 19:00
miejsce: Bulwary Straceńskie
wstęp: wpisowe: dorośli - 10 zł, dzieci i młodzież - 5 zł
kategoria: sport-rekreacja


Klub Sportowo – Rekreacyjny TKKF „Beskidek” i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do udziału w kolejnej edycji biegu na orientację: Bielsko- Biała Nocą.

Bieg na orientację polega na pokonaniu zaznaczonej na mapie trasy w jak najkrótszym czasie. Trasę, którą trzeba pokonać wyznaczają w terenie punkty kontrolne, których lokalizacja oznaczona jest na mapie kółkami. Zawodnicy potwierdzają pokonanie trasy przy pomocy specjalnego chipa elektronicznego lub perforatora.

Bieg na orientację stanowi doskonałą propozycję dla osób, które chcą połączyć aktywność fizyczną z czymś więcej. Tym, co stanowi największe wyzwanie jest umiejętność znalezienia wszystkich punktów kontrolnych przy jednoczesnym zachowaniu prędkości biegu. Wiąże się to koniecznością szybkiej nawigacji w terenie z równoczesnym wyborem właściwego wariantu dotarcia do kolejnych punktów kontrolnych, co często decyduje o końcowym wyniku biegu. Wniosek jest jeden – zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu.

Teren zawodów: Bulwary Straceńskie

Biuro zawodów: Szkoła Podstawowa Nr 33 (d. Gimnazjum nr 1) ul. Straconki 25, czynne w godz. 17:30 – 18:30.

Źródło: bielskobialanoca.pl

Komentarze