Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji

termin: 24.09.2017 godz. 11:00
miejsce: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Zamek książąt Sułkowskich
kontakt: rezerwacja wejściówek pod numerem 601 939 672
kategoria: spotkania


Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast zaprasza na Bielską Edycję Krakowskiego Salonu Poezji po raz 108. Gośćmi salonu będą: Jan Nowicki – aktor i pisarz oraz Konrad Mastyło – muzyk, kompozytor, pianista i pedagog.

Jan Nowicki sam o sobie mówi – „były aktor”. Zagrał w ponad 240 filmach, a najbliższe jego sercu, to: „Niepochowany”, „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w „Biesach”, Rogożyna w „Natalii Filipownej” Artura w ” Tangu”, Księcia Konstantego w „Nocy Listopadowej” przeszły do historii teatru polskiego. Dla niego samego właśnie te role, pozwalają mu dzisiaj przyznać się z odsłoniętą przyłbicą, że słusznie poświęcił czas, aby uprawiać zawód aktora, choć do końca nie jest przekonany, czy powinienem to robić.

Jest autorem kilku książek,(m.in. „Między niebem a ziemią” ” Droga do domu” wespół z Rafałem Wojasińskim”, „Mężczyzna i one” , ” Białe Walce” i ostatnia „Dwaj Panowie”) wierszy, tekstów piosenek i kolęd. Głównym „daniem” w pisarstwie pana Jana jest przemijanie, które nieuchronnie wiąże się ze starością i to, że te dwa fakty zbliżają się do momentu absolutnie szczególnego -śmierci.

Konrad Mastyło:

Od wielu lat jest pianistą Piwnicy pod Baranami. Był członkiem zespołu Marka Grechuty – Anawa. Współpracuje m.in. z Jackiem Wójcickim, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Elzbietą Towarnicką, Ireną Santor, Zbigniewem Preisnerem, Zbigniewem Wodeckim, Przemysławem Brannym.

Od wielu lat związany z teatrem STU jako pianista oraz aktor („Szczęśliwe dni” S. Beckett, „Sonata Belzebuba” S.I. Witkiewicz).

Obecnie mieszka w Krakowie i pracuje jako wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego oraz nauczyciel w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. (Źródło: Wikipedia)

Komentarze