Bezpieczna zima

termin: 09.12.2017 godz. 11:00
miejsce: Szpital Św. Łukasza, Bielsko-Biała, ul. Bystrzańska 94B
kategoria: inne


Okres zimowy to sezon aktywnego wypoczynku w górach. Oddajemy się przyjemnościom związanym ze spędzaniem czasu na stokach narciarskich. Często jednak jesteśmy świadkami, bądź sami znajdujemy się w sytuacji, kiedy potrzebna jest fachowa pomoc.

  • Jak przygotować się do tych trudnych do przewidzenia zdarzeń?
  • Jak zareagować kiedy nasze, bądź czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone?

Na te pytania odpowiadają doświadczeni Ratownicy GOPR, Ratownicy Medyczni oraz Lekarze z Zespołu Ortopedii Szpitala Świętego Łukasza.

Celem akcji jest rozpowszechnianie wiedzy i świadomości pozwalającej na zachowanie szeroko rozumianego zdrowia.
W trakcie spotkania, oprócz pokazów sprzętu GOPR, zaprezentowane zostaną filmy z akcji ratowniczych oraz wyjaśnione będą podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w górach. Lekarze ortopedzi opowiedzą o zasadach diagnostyczno-terapeutycznych w leczeniu urazów narciarskich oraz o wskazówkach odnośnie powrotu do sportu po wyleczonym urazie. Ponadto fizjoterapeuci przeprowadzą instruktaż ćwiczeń, które każdy narciarz powinien przeprowadzić przed rozpoczęciem zjazdu narciarskiego.

Dodatkowo w tym dniu zorganizowany będzie dzień otwarty w Szpitalu św. Łukasza, gdzie partnerzy akcji BEZPIECZNA ZIMA przygotowali szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Planowane są gry i zabawy dla dzieci i rodziców organizowane przez bielskie szkółki narciarskie.

Opis organizatora

Komentarze