Agrafka Agory

termin: 05.09.2017 - 14.09.2017
kategoria: konkursy


Jeszcze tylko do 14 września można aplikować do Żywieckiej Fundacji Rozwoju o stypendium – „AGRAFKA AGORY – Stypendium z Pasją”. Stypendium jest dedykowane studentom z Żywiecczyzny, którzy chcą realizować, rozwijać swoje pasje i talenty.

Stypendium „Agrafka Agory – Stypendium z Pasją” to nietypowe stypendium. Z jednej strony studenci i studentki otrzymują wsparcie finansowe w wysokości 380 zł miesięcznie, a z drugiej wsparcie merytoryczne w postaci tutora – doradcy zawodowego. Taki rodzaj wsparcia ma dać stypendystom możliwość rozwoju swoich talentów w taki sposób, by też stały się ich pomysłem na pracę zawodową, na życie, by z nich korzystały w sposób kreatywny i pełny. W kilku słowach – stypendium na „dopracowanie marzenia”.

Niesamowitą stroną tego stypendium jest fakt, że w dużej mierze jest ono finansowane w modelu „lokalni przedsiębiorcy dla mieszkańców”, bo to lokalni przedsiębiorcy zdecydowali się na wybranie jednego ze swoich produktów – funkcjonującego pod nazwą „produkt z pasją”, z którego dochód przeznaczają na Fundusz Stypendialny. Obecnie z terenu Żywiecczyzny zaangażowanych jest już osiem podmiotów, które włączyły się w budowanie Funduszu Stypendialnego (pizzeria, kawiarnia, dwie hamburgerownie, piekarnia, restauracja oferująca Tagine, sklep z miodami oraz sklep z produktami ekologicznymi). Warto zatem szukać miejsc z pasją i Produktów z Pasją, gdyż punktem wyjścia dla tego rodzaju stypendium jest idea, że Żywiecczyzna to miejsce ludzi pasji.

Do tej pory udało sie sfinansować stypendiów “pasjowych”.  Każdy ze stypendystów  ma inne zainteresowania, pasje i talenty: grafika użytkowa, mechatronika, robotyka, taniec i żonglowanie, fotografia, projektowanie strojów czy edukacja filmowa i każda z tych osób próbuje budować swoja ścieżkę życiową w oparciu o własne pasje.

Co należy zrobić, by otrzymać stypendium? Wejść na stronę www.zfr.beskidy.org.pl i pobrać formularz zgłoszeniowy, a następnie wypełniony wraz ze wskazanymi zeskanowanymi dokumentami dosłać na adres ania@beskidy.org.pl lub dostarczyć osobiście do fundacji. Oprócz papierowej wersji organizatorzy konkursu stypendialnego czekają na krótkie filmiki, w których pasjonaci opowiedzą o swojej pasji, dlaczego powinni otrzymać stypendium  i o tym jaki mają pomysł na jej rozwijanie.

Opis organizatora

 

Komentarze