Adam Rzepecki – XOTED / KYWDO

termin: 10.01.2018 - 28.01.2018
miejsce: Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, ul. 3 Maja 11
kategoria: inne


Na wystawie zaprezentowane zostaną prace A. Rzepeckiego powstałe w ciągu trzech ostatnich lat: malarstwo, obiekty, wideo, fotografia.

W środę, 10 stycznia, o godz. godz. 18.00 odbędzie się  wernisaż i koncert „Czerwie. Tragedia antyczna o życiu, miłości, zdradzie i śmierci” Joachima Mencla i Joanny Oparek

Adam Rzepecki urodzony w 1950 w Krakowie; polski artysta performer, twórca rzeźb i instalacji, fotograf, autor filmów. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współzałożyciel i członek grup artystycznych Łódź Kaliska i Stacja Pi.Stacja.

Artysta od kilku lat tworzy prace zainspirowane osobistymi przeżyciami dotyczącymi granicy między światłem a cieniem, życiem i śmiercią, wolnością a zamknięciem.

W Bielsku-Białej prezentowane są prace, powstałe w ciągu trzech ostatnich lat, malarstwo, obiekty, wideo, fotografia. Są to m.in. prace, które powstały na granicznym wybrzeżu Pacyfiku, po stronie Meksyku i po stronie USA; obrazy w wytłaczanym na mokro papierze z cyklu „Czerwie. Tragedia antyczna o życiu, miłości, zdradzie i śmierci”, instalacja dźwiękowa „Mury Jerozolimy” oraz instalacja – rzeźba do czytania pt. „Dziękujesz unicestwieniu” – przygotowana specjalnie dla Galerii Bielskiej BWA.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert pt. „Czerwie. Tragedia antyczna o życiu, miłości, zdradzie i śmierci” w wykonaniu Joachima Mencla (lira korbowa) i Joanny Oparek (poezja).

Joanna Oparek – poetka, pisarka, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Joachim Nikodem Mencel – muzyk jazzowy, pianista, kompozytor. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Komentarze