9. Cieszyński FORTUNA Bieg (galeria zdjęć)

termin: 23.04.2017 godz. 10:00
miejsce: Cieszyn
wstęp:
kategoria: sport-rekreacja

9. Cieszyński Fortuna Bieg zgromadził w tym roku w Cieszynie około 1200 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Czech, Słowacji i Kenii.

W tym roku najszybciej na mecie pojawił się Kenijczyk Silas Kiprono Too z czasem 30 minut 46 sekund.
W klasyfikacji Open mężczyzn zwyciężył Silas Kiprono Too. Wyprzedził on swojego rodaka Henry Kemboi, który zajął drugie miejsce z czasem 30 minut 50 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Ukrainy Paweł Olijnyk z czasem 31 minut i 8 sekund.
W klasyfikacji Open kobiet pierwsze miejsce zajęła Kenijka Betty Chepleting (34 minuty i 15 sekund). Drugie miejsce zajęła Ukrainka Swietlana Olijnyk (36 min. 47 sekund), a brąz przypadł Izabeli Kubiak (39 min. 40 sekund).
Najlepszym Cieszyniakiem został Grzegorz Wowry z czasem 38 minut i 22 sekund. Natomiast najlepszą Cieszynianką została Ania Halska, która przebiegła dystans 10 km w czasie 41 minut i 30 sekund.