Hunter x Killsorrow

termin: 22.10.2017 godz. 19:00
miejsce: Rudeboy Club, Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 20
wstęp: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu
kategoria: koncert


Hunter i jesienna odsłona trasy “NieWolnOść” w Rudeboy Club!

Jesienna odsłona trasy koncertowej zespołu Hunter to przede wszystkim promocja nowej płyty studyjnej zatytułowanej “NieWolnOść”, której premiera odbyła w zeszłym roku. Album spotkał się ze świetnym odbiorem wśród fanów zespołu Hunter, którzy licznie przybywali na koncerty w całej Polsce.
Podczas koncertów będzie można usłyszeć jednak nie tylko premierowe utwory, ale także przekrój poprzednich płyt. Będzie to ukłon dla wszystkich Fanów zespołu, żeby zarówno starsi jak i młodsi usłyszeli to, co najbardziej lubią.

Nowa płyta ma bardzo duży ciężar i jest kolejnym krokiem naprzód w hunterowskiej wizji tworzenia i grania muzyki. Utwory – zarówno muzycznie, jak i tekstowo, są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy. Jest i trzecia strona, która jak zwykle pozostaje ukryta aż do momentu przesłuchania całości i własnej oceny. Na to jak zwykle Hunter bardzo liczy, konsekwentnie szukając nowych pomysłów, kolejnych drzwi do otwarcia, drążąc tematy dotykające nas wszystkich, nie unikając tych, które są powszechnie unikane, starając się jednak mimo wszystko zachować przy tym zdrowy dystans.

Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii i napisane w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i ludzkich zachowań.

Na płycie pojawią się przedziwne słowa, instrumenty i dźwięki, które właściwie stały się już wizytówką Huntera. Na koncertach, w dodatkowej oprawie scenograficzno-oświetleniowej cała ta mieszanka nabierze jeszcze większej mocy.

Support: Killsorrow

Zespół Killsorrow powstał w 2008 roku. Każdy z członków zespołu jest doswiadczonym muzykiem, majacym na swoim koncie ponad sto koncertów oraz supportów przed gwiazdami swiatowego formatu (Vader, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA i wiele innych).

W listopadzie 2016 roku nakładem warszawskiej wytwórni Art of the Night Productions zespół wydał pierwsza długograjacą płyte “Little Something For You To Choke”, która spotkała sie ze swietnym odbiorem medialnym i wieloma recenzjami ze średnią oceną 9/10. Płyta została zarejestrowana w krakowskim DMP studio, pod okiem Adama Drzewieckiego (Pudelsi), a zmiksowana i zmasterowana Przez Tomasza Zalewskiego w Zed Studio (Coma, Frontside).

Źródło: Facebook

Komentarze