„Bajubajki, czyli czytanie dzieciom” odbywa się zawsze w sobotę o godzinie 12.30. Wymyśliła je kilka miesięcy temu animatorka kultury Magdalena Jeż, która prowadzi klubokawiarnię Aquarium w Galerii Bielskiej BWA.

Mamy bardzo szeroką ofertę także dla dzieci. Sięgamy po bajki, wspólne rozmowy rodziców i podopiecznych, zabawy literackie, warsztaty, „dźwiękotworzenie”, planowanie gier planszowych itp. – opowiada Mery Jabłońska, która również działa w klubokawiarni Aquarium.

W soboty zawsze czytają rodzice lub znajomi. Preferowane są nie tylko baśnie i bajki, ale i opowiadania. – Dziś czytała pani Jadzia – powiada jedna z mam Beata Szyszkowska. – Dzieci mają okazję słuchać, jak czytają inne osoby oprócz rodziców. To jest bardzo rozwijające. Poza tym dzieci zapoznają się nie tylko z literaturą, ale także z rówieśnikami – dodaje Beata Szyszkowska, która przyznaje, że czyta co drugi dzień.

a czytam dzieciom codziennie. Czytamy do snu już trzeci tydzień „Emila ze Smalandii” czyli „Emila z Lönnebergi” Astrid Lindgren. Czytamy w kółko to samo – opowieści o Emilu Svenssonie. Dlatego moje dzieci nie były dziś specjalnie zainteresowane czytaniem, gdyż nie był to „Emil ze Smalandii” – powiada inna z rodzicielek, która chce pozostać anonimowa.

W Aquarium mamy przyjacielską atmosferę, gdyż jest tu bardzo kameralnie. To super miejsce. Jestem tu pierwszy raz, ale będę przychodzić i polecać koleżankom – powiada Beata Szyszkowska.

Dzieci tak bardzo były zainteresowane czytaniem, a później tak znakomicie się bawiły, że nie chciały się w ogóle na temat literatury wypowiadać.

Komentarze