W poniedziałek 26 czerwca, w Warszawie i Krakowie kręcone były kolejne zdjęcia do filmu dokumentalnego „Ojciec, czyli o Pieronku”.

W nowym filmie Szymon J. Wróbla udział wzięły wyjątkowe postacie. Pierwszą z nich jest ks. Adam Boniecki, redaktor senior „Tygodnika Powszechnego”. Kolejną osobą, której nikomu nie trzeba przedstawiać jest Jerzy Owsiak. Dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pojawi się filmie … podobnie jak biskup Pieronek pojawił się w 2012 roku na organizowanym przez niego Przystanku Woodstock. Trzecim wyjątkowym gościem był Marek Zając – redaktor, publicysta, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, przewodniczący rady Fundacji Auschwitz-Birkenau. Prowadził również poranny magazyn Kawa czy herbata? w parze z Odetą Moro-Figurską. W 2004 roku ukazała się jego książka „Kościół bez znieczulenia.”, czyli wywiad-rzeka z Biskupem Pieronkiem. Ta publikacja wydana przed wydawnictwo Znak, przygotowywana była specjalnie na 70. rocznicę urodzin Biskupa.

Szymon J. Wróbel podsumował to spotkanie:

-Wyjątkowy dzień, wyjątkowi goście. Tak można by najkrócej powiedzieć. To bardzo ważne, że tak ciekawe i ważne osoby zaufały nam i zgodziły się wziąć udział w tym projekcie. Zapracowane, zabiegane znalazły czas, żeby się spotkać i poświecić go dla naszego filmu. To będzie duża wartość dodana dla ludzi, którzy przyjdą obejrzeć ten film. Film, który mam nadzieje będzie pretekstem to wielu ciekawych dyskusji i postawienia wielu ważnych pytań.

 

Komentarze