22 listopada w murach Wyższej Szkoły Finansów i Prawa zagościła dzika przyroda Ameryki. Konsul Generalny USA w Krakowie Walter Braunohler otworzył wystawę zdjęć z Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Wystawa jest pokłosiem wyprawy, zorganizowanej w 2013 roku przez Akademicki Klub Kajakarzy „Bystrze”, działający przy krakowskiej AGH. 18 osób w kajakach i pontonach przepłynęło prawie 450 km przez najbardziej dziewiczy fragment największego kanionu świata.

Po otwarciu wystawy jeden z uczestników wyprawy, Tomasz Jakubiec, opowiedział blisko dwustu zebranym studentom i uczniom bielskich szkół o organizacji i przebiegu tej fascynującej podróży, urozmaicając opowieść pokazem zdjęć i filmem nakręconym podczas wyprawy. Największe zainteresowanie młodzieży wzbudziła informacja o długim, bo aż 19-letnim okresie oczekiwania na zgodę władz Parku Narodowego Grand Canyon. Tak długa jest kolejka chętnych, a władze Parku rygorystycznie przestrzegają ograniczeń w ilości wpuszczanych turystów. Z zaskoczeniem została przyjęta informacja o stosunkowo niewielkim koszcie miesięcznej egzotycznej wyprawy, który zamknął się w kwocie 7000 zł od osoby.

Wystawa została przygotowana przy finansowym wsparciu Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Zobaczyć ją można w holu budynku Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej przy ul. Tańskiego 5.

 

Komentarze