16 czerwca na pływali Start w Cygańskim Lesie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Organizatorem imprezy było Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przy współudziale Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Warto zauważyć, że oprócz organizacji szkolnych mistrzostw pływackich Beskidzkie WOPR corocznie prowadzi prelekcje w szkołach z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz zajęcia podstawowej nauki pływania.

W tegorocznych zawodach o 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowało: 84 zawodników i 91 zawodniczek, reprezentujących 15 szkół podstawowych oraz 40 zawodników i 24 zawodniczki

reprezentujących 8 gimnazjów. W zawodach wystartowało 20 sztafet ze szkół podstawowych – 11 żeńskich i 9 męskich oraz 6 sztafet z gimnazjów – 2 żeńskie i 4 męskie.

Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej szkół podstawowych, zdobyła SP nr 36 w ZSO im. Armii Krajowej (161 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęła SP nr 13 im. Władysława Jagiełły (117 punktów), a III miejsce przypadło w udziale SP nr 1 w Kozach im. Jana III Sobieskiego (81 punktów).

W punktacji łącznej szkół gimnazjalnych puchar za zajęcie I miejsca, zdobyło Gimnazjum nr 9 w ZSO im. Armii Krajowej (160 punktów). II miejsce w tej klasyfikacji zajęło Gimnazjum nr 1 im. Władysława Andersa (39 punktów), a III miejsce przypadło w udziale Gimnazjum nr 11 im. Jerzego Kukuczki (27 punktów).

W konkurencjach indywidualnych i sztafetowych czołowe miejsca zajęli:

  • 50 m stylem dowolnym dziewcząt ze szkół podstawowych urodzonych w latach 2009-2008- 2007 i młodszych:

I miejsce – Maja Górecka (SP 1 Bielsko-Biała)

II miejsce – Antonina Król (SP 13 Bielsko-Biała)

III miejsce – Angelika Drobna (SP 36 Bielsko-Biała)

  • 50 m stylem dowolnym chłopców ze szkół podstawowych urodzonych w latach 2009-2008- 2007 i młodszych:

I miejsce – Maksymilian Jańczyk (SP 36 Bielsko-Biała)

II miejsce – Alex Szostak (SP 36 Bielsko-Biała)

III miejsce – Cyprian Błasiak (SP 13 Bielsko-Biała)

  • 50 m stylem dowolnym dziewcząt ze szkół podstawowych urodzonych w latach 2006-2005:

I miejsce – Alicja Lubińska (SP 33 Bielsko-Biała)

II miejsce – Magdalena Gach (SP 20 Bielsko-Biała)

III miejsce – Paulina Krauze (SP 36 Bielsko-Biała)

  • 50 m stylem dowolnym chłopców ze szkół podstawowych urodzonych w latach 2006-2005:

I miejsce – Jakub Męcner (SP w Wilkowicach)

II miejsce – Jakub Ziemba (SP 33 Bielsko-Biała)

III miejsce – Michał Chmielniak (SP 13 Bielsko-Biała)

  • 50 m stylem dowolnym dziewcząt ze szkół podstawowych urodzonych w latach 2004-2003 i starszych:

I miejsce – Martyna Kuziów (SP 36 Bielsko-Biała)

II miejsce – Małgorzata Kosiec (ZSP Międzyrzecze Górne)

III miejsce – Anna Kierczak (SP 13 Bielsko-Biała)

  • 50 m stylem dowolnym chłopców ze szkół podstawowych urodzonych w latach 2004-2003 i starszych:

I miejsce – Jan Więzik (SP 37 Bielsko-Biała)

II miejsce – Konrad Borowiecki (SP 36 Bielsko-Biała)

III miejsce – Dawid Wójcik (SP 3 Bielsko-Biała)

  • sztafeta 4×50 m stylem dowolnym dziewcząt ze szkół podstawowych:

I miejsce – SP 1 Kozy

II miejsce – SP 36 Bielsko-Biała

III miejsce – SP 13 Bielsko-Biała

  • sztafeta 4×50 m stylem dowolnym chłopców ze szkół podstawowych:

I miejsce – SP 36 Bielsko-Biała

II miejsce – SP 37 Bielsko-Biała

III miejsce – SP 13 Bielsko-Biała

  • 50 m stylem dowolnym dziewcząt ze szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Klaudia Mańdok (Gimnazjum 9 Bielsko-Biała)

II miejsce – Natalia Rzadek (Gimnazjum 9 Bielsko-Biała)

III miejsce – Julia Krukowska (Gimnazjum 9 Bielsko-Biała)

  • 50 m stylem dowolnym chłopców ze szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Mateusz Krystyniak (Gimnazjum 1 Bielsko-Biała)

II miejsce – Norbert Ziółkowski (Gimnazjum 9 Bielsko-Biała)

III miejsce – Wojciech Paleczny (Gimnazjum 2 Bielsko-Biała)

  • sztafeta 4×50 m stylem dowolnym dziewcząt ze szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Gimnazjum 9 Bielsko-Biała

II miejsce – Gimnazjum 11 Bielsko-Biała

(w konkurencji startowały 2 sztafety)

  • sztafeta 4×50 m stylem dowolnym chłopców ze szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Gimnazjum 9 Bielsko-Biała

II miejsce – Gimnazjum 1 Bielsko-Biała

III miejsce – Gimnazjum KTK Bielsko-Biała

Komentarze