25. Finał WOŚP w Bielsku-Białej był bardzo udany. To nie tylko ciekawe imprezy, mnóstwo uczestników, ale przede wszystkim REKORDOWA ZBIÓRKA.

Jak podał s poniedziałek po południu na swoim profilu na Facebooku Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej działający przy Grupie Ratownictwa PCK deklarowana kwota zebrana przez sztab podczas tegorocznego Finału to 350 tysięcy złotych. Tak dużej sumy bielska orkiestra nie zebrała jeszcze nigdy. Rok temu na konto WOŚP popłynęło z Bielska-Białej 288 tys. złotych. Przypomnijmy, że na rzecz WOŚP kwestowało w tym roku w naszym mieście 350 wolontariuszy. Pieniądze przekazane zostaną na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Znane są też dokładne wyniki zbiórki w Kętach. Tutaj Orkiestra zebrała 73 773,86 zł.

W skali kraju WOŚP zebrała ponad 62 miliony złotych co także jest kwotą rekordową. Dokładne wyniki zbiórki znane będą na początku marca.

Ci , którzy nie wsparli jeszcze WOŚP mogą to uczynić dokonując wpłaty online (tutaj), wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75 565 (do 18 stycznia 2017, koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 zł netto – 6,15 zł z VAT) lub włączając się w trwające nadal licytacje internetowe.

Obszerną relację z 25. Finału przeczytać można tutaj.

Komentarze