Każdy bielszczanin ma z pewnością swoje ulubione miejsca w mieście i jego okolicach. Oprowadzanie gości po Bielsku-Białej to nie lada wyzwanie. Od czego zacząć? Gdzie jest najładniej? Co zrobi największe wrażenie? Odpowiadając na te pytania, kierujemy się zwykle własnym gustem i opinią. Ale czy tego chcemy czy nie  – większość z nas lubi porównywanie i wszelkiej maści rankingi rzeczy “naj”. Serwis F5 opublikował zestawienie 10 miejsc w mieście nad Białą i okolicy, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Bielsko-Biała, nazywane dawniej małym Wiedniem, dziś swój ogromny potencjał zawdzięcza nie tylko architekturze, ale także bliskości natury oraz sporej liczbie atrakcyjnych miejscówek. Zobaczcie sami – zachęcają do lektury twórcy rankingu.

Obok dość oczywistych wyborów, jak Szyndzielnia czy lotnisko w Aleksandrowicach, pojawiają się też bardziej niespodziewane propozycje, jak choćby Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta, prowadzone od lat przez Tadeusza Modrzejewskiego na uboczu oficjalnego życia kulturalnego. Jest też restauracja (Gallo Nero), bar z przekąskami (Szpilka), pub (Dog’s Bollocks Pub) i klubokawiarnia (Aquarium).

Pełne zestawienie na stronie internetowej serwisu.

Klubokawiarnia Aquarium.

Foto: za serwisem F5

Tomasz Wawak

Komentarze