Końcem kwietnia odbyły się Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu szkół ponadgimnazjalnych.

 

Organizowane przez Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, zawody pływackie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych już od wielu lat wpisują się w kalendarz imprez sportowych w Bielsku-Białej. Rywalizacja odbywa się na krytej pływalni „Troclik” na Osiedlu Karpackim.Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

O 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowali: 62 zawodniczki i 66 zawodników reprezentujący 12 szkół. W zawodach wystartowało także 14 sztafet – 6 żeńskich i 8 męskich.

Puchar za zajęcie I miejsca w punktacji łącznej, podobnie jak roku ubiegłym, zdobyło IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej (255 punków). II miejsce w tej klasyfikacji zajęło I LO im. Mikołaja Kopernika (193 punkty), a III miejsce przypadło w udziale III LO im. Stefana Żeromskiego (183 punkty).

W konkurencjach indywidualnych i sztafetowych czołowe miejsca zajęli:

50 m stylem dowolnym dziewcząt:

  1. Natalia Działkowska (I LO im. Kopernika)
  2. Maja Wojtylak (III LO im. Żeromskiego)
  3. Martyna Danielczyk (IV LO im. KEN)

50 m stylem dowolnym chłopców:

  1. Jakub Cempla (I LO im. Kopernika)
  2. Norbert Ziółkowski (IV LO im. KEN)
  3. Piotr Socha (IV LO im. KEN)

50 m stylem klasycznym dziewcząt:

  1. Natalia Działkowska (I LO im. Kopernika)
  2. Patrycja Wiśniewska (IV LO im. KEN)
  3. Julia Sajak (III LO im. Żeromskiego)

50 m stylem klasycznym chłopców:

  1. Filip Studencki (I LO im. Kopernika)
  2. Aleks Kantor (V LO)
  3. Michał Badura (V LO)

50 m stylem grzbietowym dziewcząt:

  1. Weronika Senecka (V LO)
  2. Karolina Karkoszka (LO im. Kopalińskiego)
  3. Oliwia Klimczak (IV LO im. KEN)

50 m stylem grzbietowym chłopców:

  1. Wojciech Jąkalski (I LO im. Kopernika)
  2. Piotr Socha (IV LO im. KEN)
  3. Michał Badura (V LO)

50 m stylem motylkowym dziewcząt:

  1. Klaudia Mańdok (VI LO im. Armii Krajowej)
  2. Marta Dobrowolska (II LO im. Asnyka)
  3. Martyna Danielczyk (IV LO im. KEN)

50 m stylem motylkowym chłopców:

  1. Mikołaj Paszko (II LO im. Asnyka)
  2. Wojciech Jąkalski (I LO im. Kopernika)
  3. Marek Kobosko (V LO)

100 m stylem zmiennym dziewcząt:

  1. Klaudia Mańdok (VI LO im. Armii Krajowej)
  2. Maja Wojtylak (III LO im. Żeromskiego)
  3. Marta Dobrowolska (II LO im. Asnyka)

100 m stylem zmiennym chłopców:

  1. Norbert Ziółkowski (IV LO im. KEN)
  2. Mikołaj Paszko (II LO im. Asnyka)
  3. Jakub Cempla (I LO im. Kopernika)

sztafeta 4×50 m stylem dowolnym dziewcząt:

  1. III LO im. Żeromskiego
  2. IV LO im. KEN
  3. II LO im. Asnyka

sztafeta 4×50 m stylem dowolnym chłopców:

  1. IV LO im. KEN
  2. V LO
  3. I LO im. Kopernika

Komentarze