Fundacja ekologiczna ARKA rozpoczęła rozdawanie pierwszych rowerków w ramach akcji Rower Pomaga. 5 rowerów trafiło do podopiecznych Towarzystwa Psychoprofilaktycznego „Ulica kreatywna” z Bielska-Białej.

 W ramach akcji Rower Pomaga przejechanych zostało już blisko 300 000 rowerowych kilometrów. To jednak nie koniec, gdyż akcja trwa nadal.  Tradycyjnie, jak przystało na Fundację Arka, łączy ona tematykę ekologiczną i społeczną. Organizatorzy namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

rowerpomaga

 Za każde 20000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom fundacja przekazuje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower. Dzięki Waszemu niewielkiemu wsparciu akcji ROWER POMAGA wspólnie może sprawić im wielką radość. Zachęcamy do wpisywania przejechanych na rowerze kilometrów na stronie www.rowerpomaga.pl.

 Zeszłoroczna edycja akcji okazała się dużym sukcesem. Uczestnicy przejechali ponad 120 tysięcy kilometrów na rowerach, dzięki czemu dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych otrzymały 24 wymarzone rowery.

 

Komentarze