Klub Nauczyciela rozsławia ostatnio nie tylko Zbigniew Preisner, który się właśnie w jego obecnych pomieszczeniach urodził. Animatorzy kultury Klubu Nauczyciela organizują bowiem tam interesujące ekspozycje. Kolejną z nich jest wystawa prac malarskich ślusarza i spawacza z zawodu Józefa Kasiarza, absolwentki bielskiego “Plastyka” Małgorzaty Kasiarz-Maślanki i pedagoga Barbary Kruczek.

Najciekawsze dzieła wydaje się przedstawiać Barbara Kruczek. Z zawodu jest pedagogiem specjalnym, ale to, co wyczynia z farbami, wzbudza podziw nawet uznanych mistrzów akwareli. Rzadko zdarza się, żeby akwarela służyła karykaturze. Jest to jednak możliwe przy zastosowaniu takiej nierozmytej kreski (!), jaką posługuje się artystka.

Kierownikowi Klubu Nauczyciela Dariuszowi Czuprynie najbardziej podoba sie natomiast bardzo sprawny warsztatowo obraz olejny Józefa Kasiarza, pejzaż – w którym doszukuje się podtekstów metafizyczno-alegorycznych. Spawacz z wykształcenia bardzo biegle maluje zarówno pejzaże, jak i martwe natury. Podobnie zresztą jak jego córka, najbardziej wykształcona malarsko spośród grona wystawiających Małgorzata Kasiarz-Maślanka. W swoich dziełach rozwiązuje też w sposób właśnie malarski wiele problemów interpretacyjnych.

Wystawa potrwa do końca stycznia. Dlatego szybko trzeba ją zobaczyć.

Tekst i zdjęcia Jan Picheta 

 

Komentarze