2 października Teatr Lalek Banialuka zaprezentował przedstawienie „Księga dżungli” Roksany Jędrzejewskiej Wróbel w reżyserii Ewy Piotrowskiej podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Współczesnego Teatru Lalek dla Dzieci i Dorosłych BÁBKARSKÁ BYSTRICA TOUR 2016. Odbywający się w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) festiwal  należy do najstarszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej.

Uwspółcześniona wersja opowieści zawartych w „Księdze dżungli” Kiplinga spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, a Jury Dziecięce przyznało jej drugie miejsce wśród spektakli skierowanych do młodszej publiczności.

Warto przypomnieć, że opowieść o grzecznej i serdecznej Alicja nienagannej córce zdyscyplinowanych i rozsądnych rodziców,  która za sprawą lektury „Księgi dżungli” Kiplinga zupełnie niespodziewanie, została wciągnięta do świata zwierząt jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Niedawno znalazła się także wśród najlepszych przedstawień teatru lalkowego minionego sezonu wyróżnionych w plebiscycie pisma „Teatr”.

 

Komentarze