Bielszczanka Aneta Sablik wystąpiła w sobotę w krajowych eliminacjach Konkursu Eurowizji 2017. Niestety nie pojedzie w maju na europejski konkurs.

W sobotnich eliminacjach krajowych udział wzięło 10 wykonawców wyłonionych spośród 150 zgłoszeń z całego kraju. Pochodząca z Bielska-Białej piosenkarka zaproponowała piosenkę Ulalala”, która powstała podczas zeszłorocznego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Podczas sobotniego konkursu wykonawców oceniali widzowie oraz jury w składzie: Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, Robert Janowski, Włodek Pawlik i Krzesimir Dębski.  Ostatecznie Aneta Sablik zdobyła 6 punktów – 2 od jurorów i 4 od widzów, co dało jej 9 miejsce.

Pochodząca z Bielska-Białej piosenkarka mieszka na co dzień w Hamburgu. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2013 roku w telewizyjnym show „Deutschland sucht den Superstar”, który jest niemiecką wersją Idola. W finale tego programu zdobyła 58 procent głosów.
Nagrany jako nagroda za zwycięstwo w konkursie album The One” sprzedał się w Niemczech w ponad 200 tysiącach egzemplarzy. Album trafił też na czołowe miejsca list sprzedaży w innych krajach niemieckojęzycznych.

Eliminacje wygrała Kasia Moś z piosenką „Flashlight” i to właśnie ona będzie reprezentowała Polskę w konkursie półfinałowym Eurowizji 2017, który odbędzie się 9 maja w Kijowie.

Komentarze