Sześć drużyn przystąpiło w środę 14 września do piłkarskiego „Juhasowego Mundialu”, zorganizowanego przez Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Zmagania na stadionie COS w Szczyrku przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych z pobliskiego regionu. Na dwóch specjalnie utworzonych boiskach rozegrano łącznie 11 meczów, poczynając od spotkań grupowych, przez półfinały i mecze o poszczególne miejsca. W pełni zadowoleni „Juhasowy Mundial” zakończyli młodzi zawodnicy SP z Wilkowic, którzy w decydującym starciu po rzutach karnych pokonali uczniów SP 1 z Bielska-Białej. Na podium turniejowym stanął jeszcze jeden z zespołów SP z Lipowej, który pokonał „dwójkę” tej samej placówki. Kolejne lokaty zajęły ekipy SP 2 ze Szczyrku i bielskiej Akademii Żaków.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci pucharów, wręczono także dyplomy oraz wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Staniszewski (SP 1 Bielsko-Biała), zawodnikiem Jakub Koman (SP Lipowa), a strzelcem – Norbert Wroniewski (SP Wilkowice). W tym uroczystym momencie uhonorowania uczestników obecni byli m.in. burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, wiceprzewodniczący Rady Miasta Bielska-Białej Przemysław Drabek, dyrektor COS-OPO w Szczyrku Grzegorz Kotowicz oraz jego zastępca Ireneusz Furczyk.

Dodajmy, że organizując niniejszy turniej szczyrkowski Centralny Ośrodek Sportu przyłączył się do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu, będącego ogólnoeuropejską kampanią realizowaną pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny), którego narodowym koordynatorem w Polsce było Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyświetlanie Juhasowy Mundial 2.jpg

Komentarze