Jedna mała świeczka odpalana w Grocie Narodzenia Pańskiego, a jej płomień niesiony w sztafecie skautowej przez kraje i kontynenty obiega świat. To właśnie Betlejemskie Światło Pokoju, które dzięki harcerzom z Hufca Beskidzkiego dotarło do Bielska-Białej. W miniony weekend odbyła się gra miejska dla zuchów i harcerzy oraz oficjalne przekazanie Światła w bielskiej Katedrze.

Hasło tegorocznej edycji BŚP to “Odważnie twórzmy pokój.” Szerząc ideę braterstwa i pokoju ponad stu harcerzy wzięło udział w grze miejskiej, podczas której bezustannie płonęło Betlejemskie Światło. Uczestnicząc w betlejemskich zmaganiach harcerze poznali laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, mieli możliwość artystycznego wyrażania pokoju na ścianie redakcjiBB oraz udali się na łyżwy. Pomimo mroźnej pogody harcerskie serca wypełniało ciepło Betlejemskiego Ognia.

W ramach betlejemskiego weekendu odbyło się również przekazanie BŚP podczas niedzielnej Mszy Świętej w Katedrze św. Mikołaja. W uroczystości brali udział zarówno harcerze, rodzice jak i mieszkańcy Bielska-Białej. Betlejemski Płomień można było odebrać już tego samego dnia popołudniu podczas Świąt na Starówce.

Betlejemskie Światło można odpalić jeszcze 23 grudnia (w godzinach 12.00-16.00) i 24 grudnia (w godzinach 10.00-14.00) przed wejściem do CH Gemini Park od ul. Leszczyńskiej oraz w siedzibie Hufca Beskidzkiego od wtorku do czwartku.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie swiatlo.beskidzki.zhp.pl

 

Komentarze