Niezależni.BB zaapelowali o zaangażowanie miasta w powstanie Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji. Po wielu latach zastoju pojawiła się realna szansa na wykorzystanie dorobku i pozycji Studia Filmów Rysunkowych – mówiła radna Małgorzata Zarębska. Przypomniała, że pomysł nowoczesnego, multimedialnego centrum nauki i rozrywki, budowanego w oparciu o SFR, zyskał poparcie ministerstwa kultury i ma realne szanse na pozyskanie środków europejskich. Zarębska podkreśliła, że w przedsięwzięciu nie może zabraknąć samorządu Bielska-Białej. Dotychczas miasto nie potrafiło profesjonalnie wykorzystać potencjału promocyjnego i turystycznego, związanego z SFR. Teraz samorząd miasta musi dołożyć wszelkich starań, by inicjatywa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji została zwieńczona powodzeniem. Uważamy, że należy podjąć wszystkie możliwe działania, od listów intencyjnych i lobbingu począwszy aż po zaangażowanie finansowe budżetu miasta –podkreśliła Zarębska.

Pieniądze które miasto wyda na tę inicjatywę to będą prawdopodobnie najlepiej wydane w tej kadencji pieniądze na promocję miasta – przyznał z kolei Janusz Okrzesik.

Marcin Janowski wyraził nadzieję, że radni będą w tej sprawie współpracowali ponad podziałami  Liczymy na zgodną współpracę wszystkich radnych, niezależnie od różnic politycznych. Bolek i Lolek oraz Reksio nie należą do żadnej partii podkreślał.

W ślad za tymi słowami Małgorzata Zarębska zapowiedziała, że jako radna zwróci się do klubów radnych funkcjonujących w naszym mieście z propozycją wspólnego podjęcia inicjatyw wspierających utworzenie w Bielsku-Białej Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji.

O działania Studia Filmów Rysunkowych zmierzających do powstania Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji pisaliśmy tutaj.

Komentarze